Sukces zieleni

Zakończona w ubiegły piątek wystawa „Mazowiecka Zieleń – Jakość i asortyment”, której gospodarzem była Szkółka Łazuccy, przyciągnęła rekordową liczbę branżowych wystawców i ponad pół tysiąca uczestników 

"Mazowiecka Zieleń" to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży ogrodniczej. Jej organizatorem jest grupa 11 szkółek z regionu mazowieckiego, zrzeszonych w Związku Szkółkarzy Polskich. W tym roku tematem przewodnim spotkania była rewitalizacji parków, a cykl seminariów prowadzonych przez specjalistów przyciągnął aż 400 uczestników. Kolejne 100 osób odwiedziło wystawę, na której szkółkarze zaprezentowali część swojej oferty.

 

W "Mazowieckiej Zieleni" uczestniczyli także przedstawiciele redakcji „Biznesu Ogrodniczego”. – To inicjatywa, która cały czas się rozwija i zyskuje na znaczeniu w zielonym biznesie. Atutem "Mazowieckiej Zieleni" jest nie tylko możliwość wymiany branżowych informacji tuż przed rozpoczęciem sezonu, ale także wartościowe merytorycznie seminarium – mówi Jarosław Olewicz, dyrektor ds. strategii i rozwoju „Biznesu Ogrodniczego”.

 

W "Mazowieckiej Zieleni" wzięło udział 13 szkółek oraz 10 firm z branży ogrodniczej, to rekord w historii imprezy.

 

– Wystawa zakończyła się sukcesem. Z ankiet, które wypełnili jej uczestnicy wynika, że zarówno program, jak i organizacja "Mazowieckiej Zieleni" spotkała się z ich uznaniem. Co ważne, w tym roku było znacznie więcej firm niż urzędników – ok. 70% naszych gości stanowili przedstawiciele zielonego biznesu – mówi Katarzyna Łazucka-Cegłowska, współwłaścicielka szkółki Łazuccy. – Obecność firm na wystawie przynosi im korzyści przede wszystkim wizerunkowe, ale jest to także doskonałe miejsce na owocne rozmowy biznesowe – dodaje. 
 

REKLAMA
Targi Zieleń to życie