Świadomy i odpowiedzialny rozwój

Jednym z wiodących obszarów naszego rozwoju jest implementacja innowacyjnych rozwiązań z zakresu ochrony środowiska naturalnego. Stopniowo przechodzimy z integrowanej ochrony roślin na system ekologiczny – mówi Karolina Panek-Rytel, specjalistka ds. sprzedaży i rozwoju Gospodarstwo Specjalistyczne PANEK

 

Rozmawia: Jakub Borkowski

 

Jak ocenia Pani tegoroczny sezon i jakie są plany szkółki na kolejne lata?

Kończący się sezon uważam za wyjątkowo udany. Zarówno nasze klasyczne odmiany, jak i nowości spotkały się z dużym zainteresowaniem klientów. Wciąż poszerzamy asortyment o nowe odmiany, dostosowane do szybko zmieniających się warunków klimatycznych w Polsce. Wiele możliwości wymiany doświadczeń z innymi profesjonalistami daje nam udział w targach krajowych i zagranicznych, a spotkania z odbiorcami detalicznymi pozwalają nam szybko i sprawnie reagować na potrzeby rynku. Jednym z wiodących obszarów naszego rozwoju jest implementacja innowacyjnych rozwiązań z zakresu ochrony środowiska naturalnego. Stopniowo przechodzimy z integrowanej ochrony roślin na system ekologiczny. Wprowadzamy rośliny w wersji bio, odchodzimy od plastikowych opakowań na rzecz alternatywnych – nowoczesnych i bezpiecznych dla środowiska. Niezwykle istotną kwestią jest edukacja, dlatego angażujemy się w różnego rodzaju akcje promujące dbałość o naszą planetę. W kolejnych latach chcemy kontynuować rozwój naszej firmy w kierunku świadomej i odpowiedzialnej produkcji oraz promocji ekologicznego stylu życia, w którym kluczową rolę pełnią rośliny. Równie istotne dla rozwoju są dla nas relacje interpersonalne zarówno w firmie, jak i z naszymi klientami, dlatego nieustannie szkolimy się pod okiem profesjonalistów. Będziemy również kończyć projekty inwestycyjne w naszym nowym gospodarstwie w Kościelnej Górze.

 

Jakie rośliny z oferty szkółki cieszyły się w tym roku największą popularnością?

Wszystkie rośliny z poszczególnych grup sprzedażowych cieszyły się dużym zainteresowaniem i w każdym z naszych brandów odnotowaliśmy znaczny wzrost. Trudno jednoznacznie wskazać zwycięzcę. Z pewnością byliny sprzyjające owadom zapylającym były bardzo popularne np. jeżówki, kocimiętki, dalie, ostróżki, naparstnice. Również trawy ozdobne wciąż pozostają na topie.

 

Podczas tegorocznej edycji Zieleń to Życie, nowa odmiana z waszej oferty – Nepeta NEPTUNE Bokratune otrzymała brązowy medal. Jakie są główne atuty tej rośliny?

Bardzo się cieszę, że ta odmiana została doceniona w naszym kraju, ponieważ jest ogólnoeuropejskim hitem tego sezonu. Bardzo szybko rośnie, uzyskując piękny pokrój, do tego kwitnie od wiosny aż do późnej jesieni. Cechuje się dużą mrozoodpornością, świetnie znosi koszenie, może być także wykorzystywana jako roślina na łąkach bylinowych. Kwiaty o wyjątkowej, intensywnej niebiesko-fioletowej barwie nie tylko będą ozdobą naszych ogrodów, ale przyciągną też wiele owadów. Ta odmiana kocimiętki będzie wyglądać bardzo atrakcyjnie zarówno na rabacie w ogrodzie czy w przestrzeni miejskiej, jak również w donicy, zdobiąc taras czy balkon.

 

W poprzednim sezonie otworzyliście nową platformę sprzedażową B2B. Czy formuła zamówień online zyskała przychylność klientów?

Już w pierwszym sezonie działalności platforma okazała się strzałem w dziesiątkę. W tym roku pojawiły się niewielkie modyfikacje i dodatkowe funkcje, zwiększające wygodę klientów, którzy chętnie korzystają z niej na co dzień. Jest to jedyna platforma B2B na naszym rynku, która aktualizowana jest co tydzień – zarówno jeśli chodzi o asortyment, jak i zdjęcia produktów. Dzięki temu wszystko, co znajduje się na stronie, dostępne jest dla kupujących, a klient doskonale wie, w jakiej fazie wzrostu jest dana roślina, co przy naszym asortymencie jest kluczowe.

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: