Szkółka Drzew Maarten van Overbeek

Elementem wyjazdu prasowego na tegoroczną wystawę GrootGroenPlus było zwiedzanie najważniejszych lokalnych gospodarstw produkujących rośliny. Jedną z nich była Szkółka Drzew Maarten van Overbeek, położona niedaleko Eindhoven, którą miał okazję zwiedzić Jarosław Olewicz, wydawca „Biznes Ogrodniczego”

Redakcja

Maarten van Overbeek to szkółka o powierzchni 27 ha, młoda i elastyczna firma nastawiona na niestandardowe rozwiązania oraz myślenie o możliwościach i optymalnych rozwiązaniach dla klientów. – Uprawiamy rośliny w miejscowości Oirschot, położonej pomiędzy trzema miastami: 's-Hertogenbosch, Eindhoven i Tilburg. Oferujemy materiał wysokiej jakości w wielu gatunkach, odmianach i rozmiarach – szeroką gamę drzew ozdobnych. Osobisty kontakt, elastyczność, szybkie reagowanie na potrzeby naszych klientów – to cechy charakterystyczne naszej szkółki, a nasz zespół tworzy grupa zmotywowanych pracowników, którzy szkółkarstwo mają w sercu – mówi Maarten van Overbeek, właściciel.
Znakiem firmowym tej szkółki położonej w Brabancji Północnej są drzewa o regularnych koronach i topiary, zwłaszcza typu roofforms z wykorzystaniem takich gatunków jak grab pospolity, morwa biała, ambrowiec balsamiczny, platan klonolistny czy dąb błotny. Do tego celu w szkółce wykorzystywane są stalowe krzyże z bambusowymi patyczkami. W ofercie szkółki znajdziemy również ciekawe odmiany drzew wielopniowych w różnych rozmiarach, a także szeroką ofertę drzew alejowych i parkowych. Gospodarstwo Maartena van Overbeeka ciągle się rozwija, jego właściciel jest w trakcie realizacji kolejnej inwestycji – budowy nowej kontenerowni, która jeszcze bardziej usprawni pracę szkółki i obsługę klientów.

REKLAMA
Targi Zieleń to życie