Targi Christmas World kreują trendy

Od 3 do 7 lutego 2023 we Franfurcie nad Menem po raz kolejny będzie można zapoznać się z szeroką ofertą sezonowych i świątecznych dekoracji. Targi Christmas World to także niepowtarzalna okazja, aby bliżej poznać trendy, które będą wpływały na wybory klientów w najbliższym i kolejnych sezonach

W dniach od 3 do 7 lutego 2023 roku we Frankfurcie nad Menem odbędzie się kolejna edycja targów Christmas World, na których nie może zabraknąć nikogo, kto w swojej ofercie stawia na dekoracje świąteczne i upominki. Udział w targach Christmas World to doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów handlowych, ale także wymiany pomysłów i inspiracji.
Każdego roku studio projektowe bora.herke.palmisano przedstawia we Frankfurcie wiodące trendy dekoracyjne, które ożywią handel i pomogą sprzedawcom zainspirować klientów. Na jakie trendy warto obecnie zwrócić uwagę?

Nieznane piękno
W tym trendzie ważne są zaskakujące dekoracje i nieoczywiste formy. Kontekst sytuacyjny, refleksy charakterystyczne dla środowiska oraz gra światła i cienia tworzą niebanalny efekt wizualny. Dekoracje wpisujące się w ten trend często mają powierzchnie metalizowane, perłowe lub opalizujące, lustrzane, a elementem charakterystycznym są także płynne przejścia kolorystyczne. W tym trendzie łączy się rzemiosło i innowacje cyfrowe, a w gamie barw można znaleźć ekstrawaganckie kolory takie jak lazurowy, brzoskwiniowy, magenta czy kolor czerwonego wina, stosowane na przemian z odcieniami nawiązującymi do kolorów nieba, szarości czy srebra.
Uspokajająca natura
W świecie designu nowe projekty nawiązują do natury i cykli życia. Dzięki kreatywności i stawianiu na zrównoważony rozwój coraz bardziej zacierają się granicę pomiędzy sztuką, rzemiosłem i technologią. W projektach pojawiają się liczne nawiązania roślinne i geologiczne – do skał, minerałów i szorstkich kamieni. Szorstkie i porowate materiały są często dopasowywane do nieskazitelnie gładkich i delikatnych powierzchni. W projektowaniu ozdób wykorzystuje się zwykły karton czy niepowlekany papier, a zastosowanie tych materiałów podkreśla minimalistyczny, sezonowy charakter dekoracji. Paleta kolorów zaczyna się od trzech chłodniejszych odcieni nawiązujących do koloru porostów, górskich jezior i surowego malachitu. Pojawiają się także neutralne gradacje – od białego piasku do kamiennej szarości i koloru przypominającego ciemną skałę. Tę harmonię kolorów uzupełniają trzy ciepłe odcienie – kolor mchu oraz łagodny i nasycony róż.
Nieprzemijające idee
W ten trend wpisują się projekty o wyrazistym charakterze, nawiązujące do rzemiosła i przemysłowego dziedzictwa. Pojawiają się tutaj kształty geometryczne, okrągłe dyski, stożki i kwadraty, które uzupełniają typowe bożonarodzeniowe ozdoby. W przypadku tekstur mamy tutaj nawiązania do marmuru czy struktury drewna. Ten trend to także dowód na to, że szklane kule ozdobione strukturą siatkową, liniową czy reliefową mogą stać się całoroczną ozdobą. W palcie barw dominują intensywne kolory. Głęboki niebieski z odcieniem zielonego oraz niebieski to wiodące kolory wśród barw zimnych, a wśród ciepłych kolorów przeważają odcienie pomarańczowo-czerwonego, fioletowego czy ochry. Pomiędzy nimi pośredniczą neutralne, metaliczne odcienie cyny, żelaza czy koloru brązowo-szarego.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: