Kolekcja textil – nowa linia donic firmy Lamela

Jedną z tegorocznych nowości w ofercie marki Lamela jest kolekcja textil wyprodukowana za pomocą autorskiej, opatentowanej technologii. Dzięki temu w aranżacji wnętrz możemy osiągnąć efekt, który dają tekstylia, a jednocześnie cieszyć się zaletami produktów z polipropylenu, odpornych na ścieranie, zabrudzenia, zarysowania czy blaknięcie

Tekst i zdjęcia: Lamela

Pomysł na tę kolekcję pojawił się już cztery lata temu. Droga prekursora nie jest jednak ani łatwa ani szybka, a – chcąc zaprezentować produkt najwyższej jakości – musieliśmy poświęcić realizacji tego pomysł sporo czasu i nakładów pracy. Stanęliśmy przed wyzwaniami technologicznymi, jednocześnie jak zwykle dopracowując wzór nowej linii przy współpracy z designerami.
Z analizy czystości patentowej wynika, że do tej pory, nigdzie na świecie, nie powstały tego rodzaju produkty. Był to więc ważny powód, by podjąć działania, które będą chronić naszą wiedzę i doświadczenie zdobyte w tej dziedzinie. Zastrzegliśmy wzory przemysłowe, zgłosiliśmy do Urzędu Patentowego technologię produkcji. Mamy silne argumenty i mocne podstawy prawne, by skutecznie zapobiegać próbom kopiowania produktów z nowej linii.
To zupełnie nowa kolekcja donic z tkaniną, gdzie słowem kluczowym jest – textil. W kolekcji dostępne są dwie linie – GAMA oraz KORA.
Istota innowacji polega na opracowaniu trwałego i estetycznego sposobu połączenia tkaniny z tworzywem polipropylenowym. W tym miejscu warto zaznaczyć, że tkanina również wykonana jest z włókien polipropylenowych. Jest to ważna informacja, ponieważ taki materiał wpływa znakomicie na właściwości użytkowe produktów. Nie pojawią się również żadne problemy czy dylematy związane z recyklingiem. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że mamy przed sobą połączenie dwóch zupełnie różnych materiałów, w rzeczywistości to polipropylen, który utylizujemy zgodnie z zasadami przypisanymi do tego typu tworzywa.
Skład tkaniny (włókna polipropylenowe) donic z kolekcji textil wpływa na komfort użytkowania tych produktów. Są odporne na ścieranie, zabrudzenia, mechacenie, zarysowania czy blaknięcie. Bardzo łatwo się je czyści. Nawet jeśli podczas podlewania na tkaninę dostanie się woda, schnie w błyskawicznym tempie, nie pozostawiając zacieków.
Kolekcja idealnie wpisuje się w trendy, które obserwujemy obecnie w urządzaniu domów i mieszkań. Projektanci wnętrz odchodzą od mebli na wysoki połysk, bieli, szarości i chromu. Aranżując kolejne pomieszczenia nawiązują do natury, stawiają na materiały takie jak drewno czy kamień. We wnętrzach królują tekstylia – lniane zasłony, poduszki, dywany. Styl boho i rustykalny jest coraz bardziej lubiany. Pierwsze wrażenia i opinie partnerów firmy, czyli naszych najważniejszych recenzentów, utwierdzają nas w przekonaniu, że kolekcji textil będzie jednym z najważniejszych produktów w nowej ofercie Lameli.

REKLAMA