Trzech chętnych na PNOS-a

Na zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia akcji Przedsiębiorstwa Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa w Ożarowie Mazowieckim SA  wpłynęły trzy oferty wstępne – poinformowało dzisiaj Ministerstwo Skarbu. Wśród potencjalnych inwestorów są spółki akcyjne HORTICO oraz LMB Capital, a także Piotr i Bogusława Miranowscy.

 
Przypomnijmy: obecnie 100% akcji spółki jest własnością Skarbu Państwa. Minister Skarbu chce sprzedać prawie 13 mln akcji spółki, czyli 70%, a  pozostała część zostanie nieodpłatnie udostępniona uprawionym pracownikom spółki i rolnikom.
To już kolejna próba prywatyzacji spółki. Zgodnie z „Planem Prywatyzacji na lata 2008-2011” Ministerstwo Skarbu zaprosiło do negocjacji w tej sprawie w kwietniu 2011 roku. Do kolejnego etapu prywatyzacji, czyli ograniczonego badania dokumentów spółki, dopuszczono trzy podmioty: firmę Rolimpex Nasiona SA z siedzibą w Warszawie, Zbigniewa Kuczabę z Torunia oraz Eugeniusza Łuniewskiego z Zakładów Mięsnych Łuniewscy w Klukowie. Na początku lutego ub.r. ministerstwo poinformowało jednak o zamknięciu bez rozstrzygnięcia procedury zbycia akcji spółki PNOS.

REKLAMA
Targi Zieleń to życie