Victus świętuje 30-lecie

Jubileuszowa konferencja zorganizowana przez firmę Victus-Emak była podwójnym świętem – 25 lat marki Oleo-Mac na polskim rynku oraz 30 lat istnienia firmy Victus świętowało w Poznaniu, wraz z organizatorami, 120 dealerów

 

Tekst: Jakub Borkowski

 

Firma Victus-Emak zaprosiła swoich partnerów biznesowych na jubileuszowe spotkanie z okazji 30-lecia firmy oraz 25 lat marki Oleo-Mac na polskim rynku. Wydarzenie, podczas którego zaprezentowano nowości, działania marketingowe oraz plany rozwoju, odbyło się 6 września.

 

W siedzibie firmy zorganizowano cztery konferencje połączone z pokazami maszyn i przedstawieniem oferty handlowej na nadchodzący sezon. Ważną częścią spotkania była prezentacja oferty produktowej marki Oleo-Mac, w tym nowości, które będą dostępne w jesiennej ofercie, m.in.: pilarki, kosiarki, kosy oraz odkurzacze i glebogryzarka separacyjna. – Na szczególną uwagę zasługuje nowa pilarka z linii Home Line – GSH 400 oraz kosiarki z jubileuszowej linii 25+. Stawiamy również na zupełnie nową grupę produktów – odkurzacze oraz nowość w naszej ofercie – glebogryzarkę separacyjną – mówi Piotr Datkiewicz, product manager w firmie Victus-Emak. Po części merytorycznej klienci zostali podzieleni na grupy i mogli zapoznać się z maszynami oraz przetestować je podczas pracy.

 

Wieczorem w hotelu Novotel Centrum Poznań wraz z zaproszonymi gośćmi i pracownikami świętowano 30-lecie firmy Victus oraz 25 lat marki Oleo-Mac w Polsce. Andrzej Siedlewski, prezes zarządu Victus-Emak sp. z o.o. i współzałożyciel firmy Victus International Trading SA, przywitał zgromadzonych gości, przypominając początki funkcjonowania firmy. – Kiedy w 1989 roku zaczynaliśmy działalność, branży ogrodniczej jeszcze nie było. Jedynymi dostępnymi na rynku kosiarkami były te chałupniczej produkcji. Pierwsze sprzedane w Polsce kosiarki kupiliśmy w sklepie Metro w Berlinie. Trwał wyścig do zagranicznych producentów, bo niemal każda polska firma, która się u nich pojawiła, dostawała zgodę na dystrybucję w naszym kraju. Trudno tamte warunki porównać z obecną sytuacją na rynku. Dziś dostępność produktów i informacji o nich jest ogromna – mówił Andrzej Siedlewski.

 

Znaczenie polskiego rynku oraz jego dynamiczny rozwój podkreślił Stafano Slanzi, general manager Emak S.p.A. – Polski rynek jest niezwykle ważny dla Grupy Emak: pod względem sprzedaży zajmuje trzecie miejsce po Włoszech i Francji, polski oddział jest więc najważniejszy dla Grupy zaraz po francuskim – mówił na konferencji Stefano Slanzi. Podziękował również za zaproszenie i zaznaczył, że spotkania organizowane w Polsce mają dla niego wyjątkowy charakter. – Najlepszym przykładem relacji opartych na zaufaniu i wzajemnym zrozumieniu biznesowym są spotkania dealerów, które organizowane są co roku w Polsce. Myślę, że to najlepiej zorganizowane, najbardziej efektywne, ale też przynoszące najwięcej frajdy spotkania dealerskie, w jakich kiedykolwiek uczestniczyłem na całym świecie w mojej 25-letniej karierze w tej branży.

 

Tradycyjnie nagrodzono również dealerów za najlepszą dynamikę sprzedaży i wieloletnią współpracę oraz podziękowano najbardziej zasłużonym dla rozwoju firmy pracownikom. – Chciałbym wszystkim bardzo serdecznie podziękować za owocną współpracę i zaangażowanie. Niektórzy są z nami od samego początku, tworząc wspólnie historie firmy Victus-Emak – mówił Andrzej Siedlewski.

 

Po części oficjalnej wieczór uświetnili swoimi występami Jerzy Kryszak, tenor Bartosz Kuczyk oraz Gigant Orkiestra.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: