VIII odsłona DAISY DAYS przed nami!

DAISY DAYS to impreza łącząca pod jedną marką różne formy aktywności artystyczno-kulturalnej mające związek z osobą Księżnej Daisy, jej działalnością i ulubionymi zajęciami.
DAISY DAYS to wydarzenie organizowane przez Urząd Miejski w Pszczynie przy współpracy z Pszczyńskim Centrum Kultury i Agencją Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej. Impreza na stałe wpisała się w pszczyński kalendarz w majowy weekend poprzedzający Dzień Matki.

DAISY DAYS składają się z kilkunastu wydarzeń, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie:

– OGRODY DAISY to wystawa aranżacji ogrodowych i kiermasz roślin organizowane we współpracy ze szkółkarzami z regionu południowej Polski oraz pod honorowym patronatem Związku Szkółkarzy Polskich oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

– MAJÓWKA KONNA w pszczyńskim parku gromadzi mnóstwo wielbicieli jeździectwa. Co roku jeźdźcy paradują po ulicach Pszczyny w wymyślnych przebraniach związanych z tematem wiodącym. Rozgrywane są również trzy konkurencje: dwie dla jeźdźców i jedna dla zaprzęgów.

– VON PROMNITZ TOUR to trasa koncertowa organizowana przez mieszkających w USA potomków rodziny von Promnitz – dawnych właścicieli Pszczyny. Od roku 2013 zagościła już na stałe w programie Daisy Days. Corocznie na pszczyńskim rynku posłuchać można wykonawców muzyki country, pop i rock.

– FESTIWAL ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH – wzdłuż ulicy Piastowskiej organizacje pozarządowe z terenu gminy Pszczyna prezentują swoją działalność i dorobek.

– KSIĄŻĘCA GRA MIEJSKA obchodzi w tym roku 11 urodziny. Na uczestników czekają ciekawe nagrody.

DAISY DAYS odbywają się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Śląskiego, WFOŚiGW w Katowicach oraz Związku Szkółkarzy Polskich. Patronat Medialny nad imprezą obejmuje corocznie wiele lokalnych i regionalnych mediów, m.in. TVP Katowice, Dziennik Zachodni, portal naszemiasto.pl, Radio Katowice, Radio Bielsko, Radio Express, pless.pl, pszczyna.tv oraz Głos Pszczyński.

Więcej informacji na stronie: www.daisydays.pszczyna.pl

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: