W Chrzypsku królowały kwiaty

W dniach 17 – 18 września w Chrzypsku Wielkim odbył się po raz pierwszy Jesienny Festiwal Kwiatowy zorganizowany przez Hurtownię Królik. Wydarzenie przyciągnęło prawdziwe tłumy. W evencie udział wzięli przedstawiciele ,,Biznesu Ogrodniczego”

 

Dwudniowy program I Jesiennego Festiwalu Kwiatów był niezwykle bogaty. Uczestnicy wydarzenia mogli zobaczyć 13 hektarową plantację odmian mieczyków, na której rośnie aż 3 mln tych niezwykle pięknych i popularnych kwiatów. Na gości dodatkowo czekało mnóstwo konkursów z nagrodami, występy artystyczne oraz biegi dla dzieci i młodzieży. Na miłośników zieleni jak magnez podziałał kiermasz, na którym mogli kupić cebulki kwiatów oraz  rośliny doniczkowe.

– Cieszy mnie fakt, że na wydarzenie przybyło tak wiele osób. Muszę przyznać, że uczestników I Jesiennego Festiwalu  Kwiatów szczególnie zainteresowała prezentacja dr hab. Agnieszki Krzymińskiej z Uniwersytetu Przyrodniczego dotycząca hortiterapi, czyli leczenia poprzez obcowanie z roślinami. Jest to w Polsce na chwilę obecną mało znana metoda, ale jak widać zyskująca na znaczeniu. Zaprezentowaliśmy również nowoczesne maszyny do sadzenia cebulek i konfekcjonowania. Bez wątpienia  atrakcją był także przygotowany przez nas konkurs rozpoznawania cebul kwiatowych  i roślin doniczkowych oraz zaproszenie przez nas osób z całej Polski, o nazwiskach Królik lub Zając. Mam nadzieję, że w ciągu tych dwóch cudownych dni dostarczyliśmy mieszkańcom Chrzypska i okolic niezwykłych emocji i atrakcji – mówi Bogdan Królik, właściciel hurtowni Królik. 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: