W Którą Stronę Zmierza Branża?

Tegoroczna konferencja prasowa, na którą dziennikarzy z całego świata zaprosili organizatorzy targów spoga+gafa odbyła się 15-16 maja w  Hilton Syon Park w Richmond. „Biznes Ogrodniczy” reprezentował Jarosław Olewicz, wydawca.  Podczas konferencji podkreślano, że widać  globalną zmianę w nastawieniu klientów, którzy coraz mniej chętnie robią zakupy  w dużych centrach handlowych, kosztem powrotu  do lokalnych sklepów

Organizatorzy targów spoga+gafa co roku zapraszają dziennikarzy z całego świata na konferencję zapowiadającą te najważniejsze i największe targi branży ogrodniczej. Tegoroczne spotkanie odbyło się  w Londynie. Organizatorzy   rozpoczęli konferencję  od posumowań ubiegłorocznej edycji targów. Po rekordowej liczbie odwiedzających w 2016 roku,  w ubiegłym roku osiągnięta została także rekordowa liczba wystawców. Tegoroczna  edycja  spoga + gafa, która odbędzie się  w dniach od 2 do 4 września w Kolonii zapowiada się równie imponująco.

spoga + gafa  to przede wszystkim międzynarodowa platforma trendów, podczas  której można zobaczyć jak rozwija się  branża ogrodnicza.  To wydarzenie numer jeden dla przedstawicieli branży ogrodniczej z całego świata. Targi są jedyne w swoim rodzaju pod względem zakresu i zróżnicowania tematyki,  dostępnego asortymentu oraz ilości międzynarodowych wystawców i zwiedzających – podkreślała Katharina C. Hamma, Chief Operating Officer of Koelnmesse GmbH
Aktualne 98 % powierzchni jest już zarezerwowane. Na powierzchni wystawienniczej obejmującej łącznie 230 000 metrów kwadratowych, a więc o 5000 metrów kwadratowych więcej niż w roku ubiegłym, najważniejsi dostawcy zaprezentują swoja  ofertę.
Z ponad 2100 wystawcami z ok. 60 krajów, spoga + gafa pozostaje największą międzynarodową wystawą zielonego biznesu  na świecie.
Wszystkie segmenty ogrodnicze  znajdą się w halach 1-10, na bulwarze centralnym i północnym, na całym placu i w przestronnych pomieszczeniach na powietrzu między halami 6 i 8. W tym roku  w dziale mebli ogrodowych, grilli i dekoracji wewnętrznych  po raz kolejny będzie można zobaczyć  największą ofertę na świecie. Te kategorie znajdą się w salach 1 do 4, 5,2, 9 i 10,1, zajmując  121 000 metrów kwadratowych,  to największy segment targów.

Organizatorzy zaznaczyli także, że widać  globalną zmianę w nastawieniu klientów, którzy coraz mniej chętnie robią zakupy  w dużych centrach handlowych, kosztem powrotu  do lokalnych sklepów oraz  coraz chętniej kupują rzeczy używane na tzw. pchlich targach.  Nastąpił wzrost  świadomości ekologicznej i środowiskowej, dlatego klienci coraz chętniej kupują produkty naturalne, zwiększyła się także ich wiedza na temat. Modne stają się  jadalne sztućce, które wypierają plastikowe, widać coraz mniejsze zużycie reklamówek, rośnie sprzedaż lokalnych producentów kosztem masowych  zakupów produktów z przemysłu rolno-spożywczego. Te wszystkie zmiany powinna także wykorzystać branża ogrodnicza.

REKLAMA
Targi Zieleń to życie