W Toruniu handel kwitnie

Gdyby oceniać cały rynek ogrodniczy tylko na podstawie Torunia, można by wyciągnąć błędne wnioski – zielony biznes funkcjonuje tutaj wyjątkowo prężnie. W Toruniu i pobliskich Ostaszewie i Grębocinie działają dwie liczące się w kraju hurtownie i kilka dużych centrów ogrodniczych. W tym mieście jest energia

Toruń to kolejne miasto, które odwiedziliśmy w ramach cyklu raportów prezentujących branżę ogrodniczą w różnych regionach kraju. W tej rubryce opisujemy kondycję zielonego biznesu w danym mieście oraz wiodące na lokalnym rynku sklepy, centra i hurtownie ogrodnicze. Odwiedzamy też producentów, co daje nam pełen obraz całego rynku. Po Zielonej Górze, Wrocławiu i Krakowie, tym razem pod lupę wzięliśmy Toruń.

 

Jedną z wizytówek tego miasta jest firma Torseed, która oprócz produkcji prowadzi także hurtownię i centrum ogrodnicze. Jak rozpoczął się sezon w tej jednej z największych placówek ogrodniczych w kraju?
Znaną firmą w województwie kujawsko-pomorskim jest także hurtownia Rol-Pest. Dla niej jednak Toruń nie jest najważniejszym rynkiem zbytu. W jakich miastach Rol-Pest sprzedaje więc najwięcej?  
Swój oddział w Toruniu ma także sieć hurtowni Green and Joy. Czy udało jej się już zadomowić na lokalnym rynku?
Odpowiedź na te pytania już w czerwcowym wydaniu „Biznesu Ogrodniczego.

W Toruniu odwiedziliśmy także kultowy sklep Słonecznik, działający w miejscu od kilkudziesięciu lat związanym z ogrodnictwem i nasiennictwem oraz firmę Konarscy Ogrody, oferującą szeroki wybór roślin. Byliśmy także w centrach ogrodniczych – w Ostaszewie, jednym z najładniejszych centrów ogrodniczych w Polsce oraz w Grębocinie, gdzie prężnie działa ogrodniczy punkt handlowy z bogatą ofertą dekoracji i materiału szkółkarskiego.
Cała relacja z Torunia w najnowszym czerwcowym numerze „Biznesu Ogrodniczego”.

REKLAMA
Targi Zieleń to życie