Warszawa organizatorem kongresu International Association of Horticultural Producers

Kolejna edycja tego prestiżowego wydarzenia odbędzie się w Warszawie i będzie poprzedzała 28. Międzynarodową Wystawę ZIELEŃ TO ŻYCIE. Organizator, Związek Szkółkarzy Polskich, spodziewa się gości z całego świata, m. in.: Australii, Brazylii, Chin, Holandii, Indonezji, Japonii, Kanady, Kataru, Korei, USA, Tanzanii czy Turcji

Od 11 do 13 września 2019 r. w chińskim Yanqing Beijing odbywał się World Ornamental Horticulture Summit – Światowy Szczyt Ogrodnictwa Ozdobnego. Wydarzenie to zorganizowano w ramach 71. kongresu International Association of Horticultural Producers (AIPH). W spotkaniu wzięło udział ponad 300 uczestników z 69 krajów, przedsiębiorców z branży ogrodniczej – producentów, handlowców, architektów, zarządców terenów zieleni, naukowców. Polskę reprezentował Wojciech Wróblewski, prezes zarządu Związku Szkółkarzy Polskich (ZSzP) oraz Grzegorz Falkowski, dyrektor wykonawczy stowarzyszenia, które jest także członkiem AIPH. Wiodącymi tematami wykładów i paneli dyskusyjnych były kwestie współpracy w zakresie hodowli oraz ochrony praw własności intelektualnej, współpracy i relacji handlowych z Chinami, w tym zaopatrzenia rynku chińskiego w produkty ogrodnicze. Swoje wystąpienie miał m.in. szef działu marketingu produktów ogrodniczych serwisu e-commerce Alibaba Group – jednego z największych przedsiębiorstw na świecie. Wejście na rynek chiński jest trudne, ale możliwe, i są już pierwsze szkółki dostarczające rośliny z Polski do Państwa Środka.

Szczyt odbywały się w bliskim sąsiedztwie wystawy Expo Horticultural Beijing 2019. Imponująca i największa w dotychczasowej historii światowych wystaw ekspozycja ogrodnicza została stworzona na prawie 500 ha powierzchni. Wzięło w niej udział ponad 100 państw, prezentujących w swoich pawilonach i ogrodach narodowych potencjał inwestycyjny i eksportowy. Wydarzenie promujące wystawę ogrodniczą w Polsce zorganizowało miasto Łódź – gospodarz wystawy Expo Horticultural w 2024 r. Wojciech Wróblewski poinformował, że przyszłoroczny kongres AIPH odbędzie się w Warszawie i będzie poprzedzał 28. Międzynarodową Wystawę ZIELEŃ TO ŻYCIE. Organizator, Związek Szkółkarzy Polskich, spodziewa się gości z całego świata.

REKLAMA