Weekend z Rodzinnymi Warsztatami Ogrodniczymi

W miniony weekend w Głogowie i Kołobrzegu odbyły się  spotkania w ramach eventu Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze pod patronatem „Biznesu Ogrodniczego” i magazynu „Garden & Trends”. W środę Kielce, a w piątek Opoczno

Kolejne 2 niezwykle udane spotkania z przedstawicielami firm Agrecol, Kronen i Lamela oraz z Witoldem Czuksanowem odbyły się w Centrum Ogrodniczym Cisek w Jaczowie koło Głogowa z hasłem przewodnim „Festiwal Kwiatów w Centrum Ogrodniczym” oraz w Centrum Ogrodniczym Żulicki w Kołobrzegu z hasłem „71 wiosna u Żulickich”.

– Krótki kurs sadzenia roślin, który przechodzą uczestnicy Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych można potraktować dosłownie, jako naukę, lub też na całą akcję spojrzeć z przymrużeniem oka, pokonać nieśmiałość, na kilka minut  przerwać myszkowanie między półkami w centrum ogrodniczym i po prostu włączyć się do zabawy. Ogród ma być przecież przyjemnością i cieszę się, że w miniony weekend wielu dorosłych uczestników tak właśnie, z uśmiechem na twarzach, zmierzyło się z prostym w gruncie rzeczy zadaniem prawidłowego posadzenia aksamitki, surfinii, werbeny lub lobelii do wybranej przez siebie kolorowej doniczki od Lameli. Ziemi dostarczył Kronen, a Agrecol odżywek do roślin i innych nawozów. Trudno stwierdzić czy z zadaniem lepiej poradzili sobie klienci Centrum Ogrodniczego Cisek w Głogowie, czy ci którzy na zakupy przyszli następnego dnia do centrum Żuliccy w Kołobrzegu, bo jednak nie będziemy Warsztatów traktować w kategorii pojedynków. Napiszemy zatem: padł remis i jeszcze serdecznie pozdrowimy wszystkie dzieci, które znacznie odważniej niż rodzice i dziadkowie przyjęli zaproszenie do uczestnictwa w naszych zajęciach  – podsumowuje Witold Czuksanow, prowadzący akcję.

Kolejne spotkania w ramach Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych 2016:
 
25 maja, środa:  Centrum Ogrodnicze ACM w Kielcach „Hortensja dla każdego”
27 maja, piątek:  Centrum Ogrodnicze AGRA w Opocznie Opoczyński folklor naszą kwiatową inspiracją
 3 czerwca, piątek Centrum Ogrodnicze ROLPLON Gołdap „Święto Roślin”
4 czerwca, sobota Centrum Ogrodnicze ILEX Suwałki „Ogród to przyjemność”
10 czerwca, piątek Grint pojnt Łódź ”Ogród to przyjemność”
11 czerwca, sobota Centrum Zielona Galeria Biała Podlaska „Z pasją dla domu i ogrodu”
17 czerwca, piątek Centrum Ogrodnicze Mejpol Opoczno „Ziołowy Ogród”
18 czerwca, sobota Centrum Ogrodnicze Piotrkowscy Smardzew „Spotkanie z byliną”

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: