Więcej i na dłużej – #RWO 2018 charytatywnie

W tym sezonie organizatorzy RWO 2018 po raz pierwszy zdecydowali się na akcję charytatywną, w ramach której wspólnie z właścicielami Centrum Ogrodniczego Agrogobex w Słubicach stworzyli ogród dla dzieci z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Cybince. Było to pierwsze takie wydarzenie, jednocześnie kończące trasę #RWO 2018. „Biznes Ogrodniczy” był patronem medialnym akcji

 

Organizatorzy Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych w tym roku zaprosili centra ogrodnicze do włączenia się w akcję charytatywną, aby w ramach warsztatów wspólnie stworzyć ogród w dowolnym wskazanym przez sklep miejscu. Każde centrum mogło się zgłosić i zadeklarować konkretną sumę, która zostałaby przekazana na ten cel. Właściciele Centrum Ogrodniczego Agrogobex w Słubicach podjęli wyzwanie i zdecydowali się stworzyć ogród w Placówce Opiekuńczo Wychowawczej „Nasza Chata” w Cybince. – Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze to przede wszystkim edukacja, ale chcemy pozostawiać więcej i na dłużej, przynosić radość lokalnej społeczności. W tym sezonie w ramach RWO zrobiliśmy wspaniałą rzecz – wraz z właścicielami Centrum Ogrodniczego Agrogobex, którzy bez wahania od razu się do nas zgłosili, stworzyliśmy ogród dla dzieci z Domu Dziecka w Cybince. Cieszę się, że ta inicjatywa się udała, już mamy plany na kolejny sezon – podsumowuje Jarosław Sieciński, koordynator sprzedaży krajowej Lasland.

Przygotowanie ogrodu o powierzchni 2000 m² zajęło jeden dzień. Przedstawiciele firm KRONEN, Agrecol, RAMP i Kwazar wraz z Witoldem Czuksanowem, Maciejem Piosikiem, właścicielem Centrum Ogrodniczego Agrogobex oraz wychowankami Placówki Opiekuńczo Wychowawczej „Nasza Chata” w Cybince 13 czerwca intensywnie pracowali i sadzili kwiaty, drzewa, krzewy owocowe, postawili także tunel foliowy, w którym posadzone zostały warzywa. Panowała wspaniała atmosfera, dzieci bardzo zaangażowały się w wykonywaną pracę, chętnie sadziły rośliny i niecierpliwie oczekiwały na efekt finalny, który zachwycił wszystkich. – Bardzo się cieszę, że mogliśmy pomóc dzieciom. Ich uśmiech i zaangażowanie to najlepsze wspomnienia RWO2018. Ta inicjatywa przyniosła wiele radości i satysfakcji także nam. Mam nadzieję, że zarazimy pomysłem więcej centrów ogrodniczych i w przyszłym roku będziemy mogli pomóc następnym domom dziecka z jeszcze większym rozmachem – mówi Marcin Rożniata, dyrektor sprzedaży i marketingu w firmie RAMP.

Dzieci z Domu Dziecka przygotowały także niespodziankę – specjalne podziękowania dla organizatorów. – Firma Kwazar zawsze chętnie angażuje się w tego typu akcje, więc i tym razem nie mieliśmy wątpliwości, że chcemy uczestniczyć w tym projekcie. Wspólnymi siłami, z pomocą dzieciaków, stworzyliśmy ogródek owocowo-warzywny. Mamy nadzieję, że udało nam się je zarazić pasją do ogrodnictwa i teraz z takim samym zaangażowaniem będą dbały o to miejsce. Planujemy więcej takich inicjatyw w ramach przyszłorocznych Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych, dlatego zachęcamy centra ogrodnicze do włączenia do naszej akcji – podsumowuje Sylwia Lewicka, specjalistka ds. marketingu z firmy Kwazar.

W Cybince powstał ogród, którym dzieci będą mogły długo się cieszyć, a zarazem zobaczyć różne możliwości uprawy. – Akcja w domu dziecka pokazała nam i utwierdziła w przekonaniu, że w ramach Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych powinniśmy ciągle szukać nowych, dodatkowych form działania w aspekcie szeroko rozumianego ogrodnictwa. Edukacja pozaformalna okazała się bardzo skutecznym narzędziem. A uśmiech i zaangażowanie od początku do samego końca dzieci biorących udział w przedsięwzięciu dały nieocenioną radość. Warto pomagać – dodaje Dawid Kosakiewicz, kierownik marketingu w firmie Agrecol.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: