Woda – zieleń – światło: konferencja w Szczecinie

Ciekawe rozwiązania w oświetleniu ogrodów, parków, fontann czy kaskad wodnych to tematy, jakie zostaną podjęte podczas konferencji „Woda i zieleń w mieście” 25 kwietnia w trakcie targów MIASTO OGRÓD – Zielony design

Woda, zieleń i światło to tematy integralnie ze sobą związane. Oświetlenie daje duże możliwości kształtowania przestrzeni w ogrodzie. Obecnie to od umiejętności i kreatywności architekta krajobrazu zależy jakie rozwiązania będą stosowane w aranżacji przestrzeni w parkach i w krajobrazie miejskim. Baseny i cieki wodne, a także iluminacje świetlne, począwszy od punktowego oświetlenia drzew, a kończąc na wspaniałych zaawansowanych technologicznie spektaklach wody i świateł, to przykładowe elementy aranżacji, o których będzie mowa podczas tegorocznej konferencji „Rola światła i wody w aranżacjach terenów zieleni”.

Spotkanie skierowane jest do architektów, architektów krajobrazu, ogrodników, deweloperów, spółdzielni mieszkaniowych, zarządców i wykonawców zieleni oraz samorządowców i przedstawicieli administracji państwowej. Wykładowcy akademiccy i specjaliści-praktycy z całej Polski omówią m.in. nowe technologie i innowacyjne rozwiązania w projektowaniu przestrzeni publicznej, pokażą zrealizowane projekty, przedstawią bieżące trendy dotyczące oświetlania ogrodów, parków i zielonych skwerów. Uczestnicy dowiedzą się także, jak tworzyć wymykające się typowym wzorcom i formom oświetlenie terenów zieleni, które nada przestrzeni indywidualny charakter.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Zapisy na stronie www.mts.pl.

W programie targów MIASTO OGRÓD – Zielony design ponadto: prezentacja ofert firm z branży ogrodniczej, Strefa Młodego Architekta Krajobrazu, Ogród Pokazowy, konkursy, warsztaty i pokazy.

Więcej informacji: www.mts.pl

16. Targi Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD – Zielony design
25-27.04.2014, Szczecin

Organizator: Międzynarodowe Targi Szczecińskie
Godziny otwarcia targów: pt.-sb. 10:00-18:00, nd. 10:00-17:00
Wstęp wolny
 

REKLAMA