Wspaniała trzynastka

Podczas jubileuszowego V Forum Branży Ogrodniczej odbyła się uroczysta Gala wręczenia TOP Innowacji 2015, wyjątkowych nagród przyznawanych już po raz szósty przez „Biznes Ogrodniczy”

Od 6 lat każdego miesiąca na łamach „Biznesu Ogrodniczego” jest prezentowany wyjątkowy produkt, który został Top Innowacją. Nagrody są przyznawane  firmom za innowacyjne produkty wpływające na rozwój branży, wyróżniające się w swojej kategorii, będące dowodem kreatywnego i nowoczesnego myślenia. „Biznes Ogrodniczy” śledzi innowacyjne projekty i wspiera inicjatywy rozwijające branżę, doceniając oryginalność wprowadzanych na rynek produktów i wyróżniających się konceptów marketingowych.
W tym roku nagrodzono aż 13 produktów i konceptów marketingowych. Laureaci podczas V Forum Branży Ogrodniczej odebrali zupełnie nowe, odświeżone statuetki, które zostały wykonane z marmuru i mosiądzu.

Laureaci Top Innowacji 2015

Briggs & Stratton Corporation za technologię InStart®
Po raz pierwszy w silnikach Briggs&Startton wprowadzono technologię Instart. 
Silnik Briggs & Stratton INSTART jest połączeniem silnika spalinowego z technologią baterii litowo-jonowej. Nie ma  w ogóle linki rozrusznika. Użytkownik zamiast ciągnąć za linkę, po prostu naciska przycisk i silnik się uruchamia. Na rynku nie ma w ogóle podobnych rozwiązań. InStart łączy moc i wydajność silnika spalinowego z  bezproblemowym uruchamianiem elektrycznej kosiarki.

Bros za  linię nawozów Biopon Żel-  nagrodę odebrała Sabina Jasiukiewicz,  menedżer ds. marketingu w firmie Bros
Ogromnym atutem linii nawozów Biopon Żel jest bardzo atrakcyjne i nowoczesne opakowanie. Butelka o niesymetrycznym kształcie pokryta jest w całości kolorową etykietą termokurczliwą, dzięki czemu każdy z nawozów wygląda inaczej. Seria Biopon Żel to 20 nowoczesnych nawozów mineralnych, służących do zasilania różnych rodzajów i gatunków roślin. Skład każdego z nich uwzględnia indywidualne potrzeby roślin, do których jest przeznaczony. Dzięki temu, że zawarte w nowej linii nawozów  składniki odżywcze mają łatwo przyswajalną postać, ich działanie jest szybkie i kompleksowe. 

KIK ZIEMSKIE PRODUKTY za podłoże BIO do warzyw i pomidorów, nagrodę odebrał Tomasz Dmowski, kierownik sprzedaży KIK ZIEMSKIE PRODUKTY
Podłoże BIO to w pełni naturalny, pozbawiony składników chemicznych produkt, w składzie którego znalazły się m.in. biohumus, guano i zielony kompost. 
Naturalne podłoże z  bogatym składem, w pełni organiczne z dużą ilością pożytecznych mikroorganizmów odpowiada na rosnące oczekiwania ze strony wymagających klientów poszukujących ekologicznych produktów.

Szkółki Roślin Ozdobnych ‘Clematisy’ M.K.J. Wędrowscy za  balotowane krzewy owocowe w ekologicznych, jutowych woreczkach, nagrodę odebrała Magdalena Wędrowska, właścicielka szkółki
Takiej linii na  rynku ogrodniczym jeszcze nie było. To odpowiedź na coraz popularniejszy trend eko. Opakowania są w pełni ekologiczne: woreczek został uszyty z naturalnego materiału jutowego, po wysadzeniu rośliny można użyć go do przechowywania innych rzeczy. 

Agrosimex za Quickphos Tablets 56 GE – antidotum na kreta, nagrodę odebrał Krzysztof Laskowski, przedstawiciel firmy Agrosimex
Quickphos Tablets ma postać małych tabletek, zawierających fosforek glinu. To jedyny tego typu preparat na rynku. Jest to rozwiązanie bardzo skuteczne. Jeśli preparat zostanie dobrze zastosowany z uwzględnieniem odpowiednich temperatur
i wilgotności w otoczeniu, krety znikną nawet na kilka miesięcy.  Do tej pory preparat Quickphos był stosowany przede wszystkim do fumigacji zboż przechowywanych w silosach. W 2014 r. Ministerstwo Rolnictwa rozszerzyło
zakres rejestracji o zwalczanie kretów i karczowników. Gatunki te nie są chronione na terenie zamkniętych ogrodów, szkółek, sadów, upraw ogrodniczych oraz lotnisk.

Stiga za  zestaw narzędzi akumulatorowych 48 V Stiga
Zestaw 48 V zapewnia klientom pełną wygodę użytkowania – za pomocą jednego akumulatora można obsłużyć 7 urządzeń, które zapewniają kompleksowość rozwiązań potrzebnych do pielęgnacji ogrodu. Urządzenia akumulatorowe Stiga łączą moc sprzętu spalinowego i komfort użytkowania elektrycznego. Gamę produktów stanowią: kosiarka, kosa, sekator, pilarka łańcuchowa, podkrzesywarka, sekator na wysięgniku oraz dmuchawa. Urządzenia są ciche, lekkie, wytrzymałe, wydajne i co najważniejsze – nie potrzebują kabla. Energię dostarcza im jeden bardzo wydajny akumulator. Wystarczy przełożyć go z jednego urządzenia do drugiego i sprzęt jest gotowy do pracy

Agrecol za opakowania serii Arox Kids, nagrodę odebrał Adrian Prymas,  dyrektor marketingu Agrecol
W sezonie 2015 seria Arox Kids uzyskała zupełnie nowy wygląd opakowań oparty o kreskówkową postać komara i barwną kolorystykę.  Wizerunek produktu wyróżnia się w znaczny sposób od konkurencji, przyciąga wzrok nie tylko rodziców, ale również dzieci. To seria preparatów odstraszających komary i kleszcze, które mogą być stosowane u dzieci od 1 roku życia. Opakowanie nie służy wyłącznie do zabezpieczenia produktów. Obecnie jego rola jest znacznie większa, jest jednym z podstawowych elementów oddziaływania na sprzedaż. Do dokonania spontanicznego zakupu skłaniają niekonwencjonalne, wyróżniające się formy opakowań. Seria Arox Kids z pewnością zwróci uwagę potencjalnych nabywców i zostanie zapamiętana, będzie wyróżniała się na sklepowej półce

W. Legutko za  maty nasienne, nagrodę odebrała Joanna Legutko, członek zarządu W. Legutko
Maty te wyróżnia: rozmiar powierzchni celulozowej, dobór odmianowy mieszanek nasion roślin ogrodniczych, wygoda użytkowania, a także uniwersalne zastosowanie – do ogrodu, skrzynek lub donic . Wysiew nasion na matach jest bardzo prosty. Wystarczy na glebie ułożyć matę, przykryć ją ziemią i obficie podlać. Nasiona na celulozie rozmieszczone są optymalnie dla danej odmiany, nie trzeba wykonywać przerywki, co ogranicza pracochłonność prowadzenia upraw. Maty można dowolnie przycinać, tak by zagospodarować nawet najmniejszy fragment ogrodu.

Ramp za  kobiałki, nagrodę odebrał Marek Olech, dyrektor sprzedaży Ramp
Kobiałki RAMP, jako jedne z niewielu na rynku, mogą być używane do transportu i przechowywania owoców, warzyw i innej żywności. Produkt został poddany szczegółowym badaniom Zakładu Bezpieczeństwa Żywności, które przeprowadził Państwowy Zakład Higieny w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego. W ich wyniku Kobiałki otrzymały Świadectwo Jakości Zdrowotnej. 

Cellfast za  linię systemu wodnego Ergo, nagrodę odebrał Wojciech Kaleniecki, kierownik ds. sprzedaży Cellfast
Innowacyjnymi cechami ERGO są systemy HANG UP™, pozwalający na odwieszenie zraszacza po pracy w dowolnym miejscu oraz SAFETOUCH™, wykorzystujący miękki materiał dla wygodniejszej obsługi, jednocześnie zabezpieczający przed uszkodzeniami na skutek upadku. Nowa, unikatowa linia systemu wodnego firmy Cellfast to połączenie trwałości, niezawodności i oryginalnego designu. Ta unikatowa seria produktów jest gwarancją efektywnej i ergonomicznej pracy, stanowiąc jednocześnie ozdobę ogrodu.

Agro-Sur za ramię zraszające wewnętrzne RZW 250, nagrodę odebrał Marcin Kościelny, dyrektor ds. handlowych Agro-Sur
Pierwsze w Polsce wewnętrzne ramię zraszające, które otrzymało europejski certyfikat bezpieczeństwa CE. Do ramienia został opracowany autorski system sterowania, dopasowany do potrzeb użytkowników uwzględniający ich specyficzne wymagania, jak m.in.: podlewanie sektorowe z podziałem na maksymalnie 5 stref, programowanie podlewania tygodniowego, możliwość programowania podlewania o dowolnej godzinie, przy startach automatycznych przy przekroczeniu zadanej temperatury następuje zamiana nawozu na wodę oraz czujniki bezpieczeństwa. Ponadto ramię zostało wyposażone w czujniki zapobiegające kolizji z przedmiotami

Vilmorin Garden  za serię Miniogródek, nagrodę odebrał Władysław Peter, prezes Vilmorin Garden
Seria nasion Miniogródek rozszerza ofertę produktów redy tu use.  Klient po otwarciu  opakowania nasion nie martwi się o dobór właściwego dla nich podłoża, o odpowiednią skrzynkę czy doniczkę . Miniogródek to zestaw w skład którego wchodzi podłoże z włókien kokosowych, torebka foliowa do uprawy oraz saszetka nasion. Napęczniały blok z włókien kokosowych zapewnia wysokiej jakości nasionom najlepsze warunki kiełkowania oraz ułatwia pracę przy uprawie.

Lasland za serię podłoży marki Natura, nagrodę odebrał Jarosław Sieciński, kierownik sprzedaży krajowej Lasland
Pierwsza na  polskim rynku cała linia produktowa, która jest dopuszczona do upraw ekologicznych. Wszystkie składniki, z których składa się każde podłoże, są na liście produktów dopuszczonych do upraw ekologicznych, którą prowadzi Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podłoża NATURA zawierają Ecofibrex – włókna drzewne, których Lasland jest jedynym w Polsce producentem. Włókna znane są na rynku od wielu lat, jednak nikt nie zdecydował się na ich produkcję. Włókna drzewne Ecofibrex dodane w odpowiedniej ilości do podłoża rozluźniają jego strukturę, usprawniają drenaż i zwiększają pojemność powietrzną. Pozwala to na lepszą cyrkulację wody i lepsze przewietrzanie.

REKLAMA
Targi Zieleń to życie