Wyrastać z innowacji

Podłoża to jedna z tych kategorii, która cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. W tym sezonie firma ARK-POL postawiła na nowe, innowacyjne produkty

Tekst: Natalia Dur

W branży ogrodniczej kategoria podłoży w ostatnich latach bardzo zyskała na znaczeniu. Producenci starają się sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów. – Uważamy, że należy stale poszerzać asortyment o nowe specjalistyczne produkty oraz dbać o wysoką ich jakość – mówi Arkadiusz Wiśniewski, właściciel firmy ARK-POL. – Staramy się, by nasi odbiorcy mieli jak najszerszą możliwość wyboru spośród zróżnicowanej gamy produktów zarówno przeznaczonych na rynek hobbystyczny, jak i profesjonalny – dodaje.

Uniwersalność na topie
Na sezon 2016 firma ARK-POL przygotowała specjalną ofertę produktową. Proponuje klientom doskonałe uniwersalne podłoże warzywne, podłoże do wysiewu i pikowania oraz uniwersalną ziemię w opakowaniu biodegradowalnym. – Nasze uniwersalne podłoże warzywne to gotowa mieszanka na bazie torfu wysokiego i odkwaszonego, wzbogacona dawką nawozów mineralnych łatwo rozpuszczalnych w wodzie oraz odpowiednią dawką piasku, który zapewnia właściwy drenaż – mówi Arkadiusz Wiśniewski. Do produktów dodajemy dolomit, który jest naturalnym nawozem zapewniającym wiele związków mineralnych. Produkt przeznaczony jest do uprawy warzyw w szklarni oraz do uprawy gruntowej – tłumaczy Arkadiusz Wiśniewski. – Doskonale sprawdzi się przy zakładaniu przydomowych ogródków warzywnych lub przy uprawie m.in. pomidorów, ogórków i papryki – dodaje. Klienci coraz więcej czasu spędzają w ogrodzie, a  wiosna to czas przygotowania grządek i wysiewu pierwszych warzyw. Świetnie się składa, ponieważ firma ARK-POL w ofercie posiada najwyższej jakości uniwersalne podłoże warzywne oraz podłoże do wysiewu i pikowania. –  Produkt doskonale sprawdzi się przy zakładaniu przydomowych ogródków warzywnych lub przy uprawie m.in. pomidorów, ogórków i papryki. Podłoże przeznaczone jest do uprawy warzyw w szklarni oraz do uprawy gruntowej – dodaje. Kolejny produkt, czyli podłoże do wysiewu i pikowania firmy ARK -POL to z kolei gotowa ziemia do wysiewu nasion warzyw i kwiatów oraz pikowania sadzonek, ukorzeniania roślin, sadzenia cebulek i bulw w ogrodnictwie i uprawie hobbystycznej. – Skład podłoża to najwyższej jakości torf wysoki o drobnej frakcji, odkwaszony kredą oraz specjalistyczny nawóz NPK+. Jego specjalna struktura i niski stopień zasolenia zapewniają optymalne warunki do rozwoju roślin – wyjaśnia Arkadiusz Wiśniewski.

Eko innowacja
Przedrostek ‘eko’ pojawia się ostatnio w przeróżnych połączeniach i kontekstach, także w branży ogrodniczej. Od kilku lat ten rynek dynamicznie się rozwija. Dziś nie można powiedzieć, że jest to sezonowa moda, którą przyjęliśmy z Zachodu. Produkty EKO na stałe wpisały się w polskie realia i mają coraz więcej zwolenników. Firma ARK-POL nie pozostaje obojętna wobec tego trendu. – Nasze uniwersalne podłoże warzywno-kwiatowe w opakowaniu biodegradowalnym jest gotową mieszanką torfową z zastosowaniem torfu wysokiego i niskiego z dodatkiem dolomitu. Podłoże wyróżnia brak związków chemicznych, toksycznych, metali ciężkich i bakterii. Specjalnie skomponowany skład i zastosowanie technologii d2w® powoduje rozkład opakowania produktu w ciągu dwóch lat – mówi Arkadiusz Wiśniewski.  D2w® to dodatek do tworzyw sztucznych, który zmienia tradycyjne opakowania plastikowe w ekologiczne opakowania degradowalne i umożliwia kontrolowanie czasu ich życia.  – W wyniku zastosowania tego dodatku następuje oksybiodegradacja, czyli rozkład tworzywa sztucznego. Do degradacji tworzywa sztucznego dochodzi po zakończeniu jego założonej przydatności do użycia. Dzięki temu, w bezpośrednim kontakcie z czynnikami atmosferycznymi w procesie oksybiodegradacji, tworzywo sztuczne ulega rozkładowi już w czasie 60-180 dni, a maksymalny czas jego rozkładu jest szacowany na ok. 24 miesiące – dodaje.

Firma ARK-POL zapewnia swoim klientom produkty tylko najwyższej jakości. –  Zapewniamy atrakcyjne ceny, szybkie dostawy i korzystne warunki zatowarowań przedsezonowych. Współpracujemy z hurtowniami, sklepami i centrami ogrodniczymi w całej Polsce. Zapraszamy do kontaktu w celu przygotowania indywidualnej oferty – komentuje Arkadiusz Wiśniewski.
 

 

W asortymencie firmy ARK-POL znajdują się także: podłoża warzywno-kwiatowe, uniwersalne podłoża kwiatowe, podłoża przeznaczone do róż, iglaków, pelargonii, surfinii i roślin balkonowych oraz ziemia do palm, kaktusów, juk, dracen, paproci i roślin zielonych. Ponadto firma zapewnia klientom wysokiej jakości torfy wysokie litewskie, torfy odkwaszone, podłoża do trawników, podłoża do storczyków, podłoża do różaneczników i azalii, keramzyt, zrębki dekoracyjne, korę sosnową oraz korę sosnową frakcjonowaną 0-20, 20-40, 40-80.
Ze szczegółową ofertą firmy zapoznać się można na stronie internetowej: www.ark-pol.pl

 

REKLAMA