Zielony design w Szczecinie

W dniach 25-27 kwietnia w Szczecinie odbyła się 16. edycja Targów Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD – Zielony design. To najważniejsze w woj. zachodniopomorskim spotkanie branży ogrodniczej, nad którym patronat medialny objął „Biznes Ogrodniczy”

Tradycyjnie już podczas targów został poruszony temat roli wody i zieleni w zrównoważonym rozwoju miasta. Pierwszego dnia imprezy odbyła się konferencja pt.: Rola światła i wody w aranżacji terenów zieleni. Specjaliści architektury krajobrazu z całego kraju przedstawili z różnych perspektyw zagadnienia związane ze światłem i wodą w aranżacją terenów zielni. To wydarzenie skupiło przede wszystkim branżę: studentów i absolwentów kierunków projektowania zieleni, architektów krajobrazu, projektantów zieleni, ogrodników, szkółkarzy, deweloperów, zarządców i wykonawców zieleni, samorządowców.

 

– Zaproszenie do udziału w targach młodych architektów krajobrazu, dla których w części wystawienniczej powstała specjalna strefa, sprawia, że MIASTO OGRÓD to miejsce, gdzie znalazły się nowe, nieszablonowe rozwiązania w dziedzinie aranżacji zewnętrznych – mówi Alicja Kowalska z działu promocji Międzynarodowych Targów Szczecińskich.  Tegoroczny Ogród Pokazowy prezentował styl nowoczesny. Łączył w sobie trzy funkcje, trzy kolory i trzy elementy nawierzchni, a ponadto rośliny zimozielone, gabionowy płot oraz wyposażenie dopełniające kameralny charakter ogrodu. Powstał na powierzchni 145 m² na podstawie projektu Agaty Cichoń i Kingi Tokarskiej, które zwyciężyły w konkursie organizowanym wśród studentów ZUT.         

 

– Szczecińskie targi są bardzo ważną lokalną imprezą. Tegoroczna edycja pokazała, że branża jest w doskonałej kondycji – mówi Renata Aleksandrzak, dyrektor ds. sprzedaży reklam „Biznes Ogrodniczy”.
 

REKLAMA