Złote Strelicje 2015

Podczas V Forum Branży Ogrodniczej po raz pierwszy zostały przyznane zupełnie nowe prestiżowe nagrody – Złote Strelicje 2015. Statuetki powędrowały aż do 6 firm, które  prezentują niestandardowe podejście do biznesu oraz wpływają na rozwój branży ogrodniczej i promocję biznesu ogrodniczego w Polsce

Dla wszystkich uczestników V Forum Branży Ogrodniczej ogromnym zaskoczeniem było przyznanie zupełnie nowych nagród.  Branża ogrodnicza rozwija się bardzo intensywnie, nie sposób nie zauważyć działań niektórych firm, które zdecydowanie wyróżniają się na rynku. Dlatego wydawca „Biznesu Ogrodniczego” po raz pierwszy w tym roku zdecydował się wyróżnić 6 przedsiębiorstw, które  prezentują niestandardowe podejście do biznesu, a  swoimi nieszablonowymi i zróżnicowanymi działaniami wpływają na rozwój całego zielnego biznesu. Nagrodzone firmy swoją postawą, podejściem do prowadzenia biznesu wyznaczają kierunki godne naśladowania dla innych.
Tegoroczni laureaci zostali wybrani przez jury redakcji „Biznesu Ogrodniczego”. Od kolejnego roku obecni laureaci będą wskazywali  firmy, które ich zdaniem zasługują na tę prestiżową nagrodę. Będzie to nagroda branży ogrodniczej przyznawana przez jej przedstawicieli.

Tegoroczni laureaci Złotych Strelicji 2015

Złota Strelicja dla Vilmorin Garden–  za globalne myślenie o promocji kategorii

Firmę wyróżniają zróżnicowane i szerokie działania w promocji kategorii nasion, konsekwentnie realizowane  działania CSR oraz udział w kampaniach społecznych. Vilmorin Garden wprowadza innowacyjne produkty, m.in.  pierwszy na polskim rynku nowoczesny zestaw Miniogródek z podłożem z włókien kokosowych, torebką foliową do uprawy oraz saszetką nasion. W ubiegłym roku zaproponowała zupełnie nowy typ włóknin, biodegradowalny i ulegający kompostowaniu. Vilmorin Garden popiera działania, które wpływają na świadomość i postawę społeczną we współczesnym świecie. Firma  wspiera inicjatywy, w ramach których powstają miejskie ogrody, dostarczając nasiona warzyw, kwiatów i ziół. Prowadzi edukacyjne festyny dla najmłodszych w myśl hasła „Działam lokalnie – myślę globalnie”. Wspiera Fundację Drabina Rozwoju, która otrzymała dofinansowanie z Funduszy EOG na budowę unikatowego Multimedialnego Centrum Natura w Ostrołęce. Współpracuje  z Generatorem Malta, miejską sekcją Malta Festival Poznań, w ramach którego tworzone są ogrody społecznościowe w trzech dzielnicach miasta. Jest współorganizatorem cyklu szkoleniowych spotkań  w centrach ogrodniczych w ramach projektu Ogród Marzeń. Współpracuje z Fundacją Pomocy Wzajemnej Barka w Poznaniu.
 Brała udział w VII Kongresie Kobiet spotkaniu polskich kobiet ponad podziałami politycznymi, społecznymi, geograficznymi, zawodowymi i środowiskowymi.


Złota Strelicja dla Briggs&Stratton – bo silnik ma znaczenie

Twórca wielu innowacji prezentujący nowoczesne podejście do sprzedaży i marketingu. Firma wprowadziła innowacyjną technologię INSTART® w silniku co okazało się wydarzeniem przełomowym – po raz pierwszy  można uruchamiać silnik  bez linki rozrusznika, bez pompowania  i ssania, wystarczy nacisnąć przycisk Start lub przekręcić kluczyk i silnik kosiarki się uruchamia.  W tym sezonie firma wprowadza nową linie silników –  EXi , które zrewolucjonizują rynek kosiarek w Polsce. W nowych urządzeniach znika konieczność wymiany oleju.  Firma prezentuje nowoczesne podejście do marketingu i promocji. Briggs&Stratton napędza gale największej organizacji MMA w Europie nieprzerwanie od 2011 roku i jest najdłużej współpracującym z Federacją KSW sponsorem.  Jest też głównym sponsorem najlepszego zawodnika MMA w Polsce Mameda Khalidova.  Wspiera działania fundacji Marcina Gortata MG13 Mierz Wysoko.  W tym roku Wojciech Jasiński, dyrektor ds. rozwoju biznesu Briggs & Stratton Polska, otrzymał nagrodę INNOVATION SHOWCASE, przyznawaną przez centralę w USA. Nagrodę przyznano za kampanię marketingową systemu InStart w Polsce. INNOVATION SHOWCASE otrzymują wszelkie innowacje w produkcji, dystrybucji, sprzedaży i marketingu. Oceniane są pomysły wszystkich oddziałów Briggs & Stratton na świecie. Polska filia otrzymała ją za całościową kampanię marketingową systemu InStart.

Złota Strelicja dla Centrum Ogrodniczego Żulicki – za osiągnięcia dla rozwoju polskiego biznesu
Centrum Ogrodnicze Żulicki w tym roku obchodzi 70-lecie. To jedno z największych centrów ogrodniczych w Polsce. Najstarsza powojenna firma w Kołobrzegu, prowadzona od 1945 roku, odkąd Edward Żulicki otworzył pierwsze w polskim Kołobrzegu ogrodnictwo. W 1989 Jerzy Żulicki zbudował dużą kwiaciarnię o powierzchni 280 m2, jako pierwszy w Polsce przekształcił ogrodnictwo w nowocześnie zarządzane centrum ogrodnicze. W 2007 roku wybudował najnowocześniejszą w Polsce halę szklarniową z systemem rozsuwanych dachów i pełną automatyką na belgijskiej licencji. To rodzinna firma, połowę z 20 pracowników łączą więzy rodzinne.  W centrum ogrodniczym znajduje się kwiaciarnia oraz sklep wędkarski. Firma cały czas się rozwija powiększając  powierzchnię handlową, jak również asortyment oferowanych produktów. Oferta handlowa zawiera ponad 50 tys. pozycji. Właściciele wprowadzają innowacyjne rozwiązania, liczne promocje i atrakcje dla klientów, min. zaprasza przedszkola i szkoły na lekcje botaniki i zoologii.
 

Złota Strelicja dla DCO – Dobre Centrum Ogrodnicze – razem silniejsi

Pierwsza inicjatywa powstania grupy zakupowej w handlu ogrodniczym, która jest alternatywą dla wyzwań dzisiejszego wymagającego rynku.
DCO to spółka zrzeszająca prężne centra ogrodnicze o dobrej kondycji finansowej, z żądnymi nowych wyzwań właścicielami, którzy chcą działać razem i zwiększać swoje zyski.
Główną ideą powstania DCO było zwiększanie potencjału zakupowego, a przez to możliwość kupowania towarów w dużo niższych cenach. Nie bez znaczenia jest wymiana informacji pomiędzy jej członkami i poszerzanie wiedzy, której gdzie indziej się nie zdobędzie. Obecnie do DCO należy 7 centrów ogrodniczych, są to:  AGRA Centrum Ogrodnicze, DAGLEZJA Centrum Ogrodnicze, Centrum Ogrodnicze FLORA-POINT ŚWIAT ROŚLIN, HORTORUS Centrum Ogrodnicze, Centrum Ogrodnicze OGRÓD ŚLĄSKI, PRIMAFLORA Centrum Ogrodnicze i Centrum Ogrodnicze ŻULICKI.


Zlota Strelicja dla Cellfast – design, jakość i innowacyjność

Polska firma o zasięgu globalnym, która istnieje na rynku 25 lat i zatrudnia obecnie 300 osób. Cellfast nie tyko wprowadza innowacyjne produkty, ale i inwestuje w design oraz  nowoczesne technologie.  Lider na polskim rynku.  Firma ma na koncie wiele nagród, głównie tych, przyznawanych przez kapituły biznesowe. W tym roku  otrzymując Nagrodę Red Dot – jedną z najważniejszych ze względu na jej międzynarodowy charakter i wąskie grono laureatów. W tym roku linia systemu wodengo Ergo została także doceniona przez ekspertów w dwóch prestiżowych konkursach z dziedziny designu – otrzymała nagrodę Dobry Wzór, przyznawaną przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego oraz wyróżnienie Must Have wręczane przez Łódź Design Festiwal, najważniejszy festiwal designu w Polsce.
 Cellfast nieustannie pracuje nad rozwijaniem oferty, poprawą jakości i wprowadzaniem nowych kategorii produktów.  W sezonie 2016 firma zaproponuje nową gamę narzędzi ogrodniczych ERGO, m.in. kompletną linię siekier, małych narzędzi do pielęgnacji roślin, linię narzędzi do kopania, w skład której wchodzą między innymi szpadle i widły, a także narzędzia używane do prac porządkowych, kilka modeli grabi i sekatorów.


Złota Strelicja dla Deforche – Wszechstronność i uniwersalność

Światowy lider w budowaniu nowoczesnych centrów ogrodniczych w Polsce.  Deforche Construct nv to firma rodzinna oferująca wszechstronne rozwiązania w zakresie konstrukcji stalowych i szklanych.  Projekty są realizowane pod klucz na całym świecie. Firma rozwija się już od 75 lat i obecnie posiada pozycję jednego z najważniejszych europejskich graczy na rynku, zatrudniając 85 wysoko-wykwalifikowanych pracowników, posiadając własną jednostkę produkcyjną, zespoły montażowe i biuro projektowe.  Może  pochwalić się zadowolonymi klientami, nawet w Nowym Jorku. W Polsce firma budowała takie centra jak, m.in. Centrum Ogrodnicze Majewscy, Centrum Ogrodnicze Żulicki, Zielone Centrum czy Centrum Ogrodnicze Świat Ogrodu. Deforche odpowiada także za realizację konceptu centrów ogrodniczych Bricomarche.

 

REKLAMA
Targi Zieleń to życie