Zmiany w Hollas

Firma Hollas Sp. z o.o., krajowy lider wydobycia torfu i produkcji torfowych podłoży ogrodniczych w dniu 23 listopada 2016 roku zmieniła nazwę na Greenyard Horticulture Poland spółka z ograniczona odpowiedzialnością

 

Już od połowy 2015 roku spółka wchodziła w skład grupy Greenyard – światowego lidera na rynku świeżych oraz przetworzonych owoców i warzyw, a także wiodącego producenta podłoży uprawowych.

 

Grupa Greenyard składa się z czterech dywizji: Fresh – zajmującej się handlem świeżymi warzywami, owocami i roślinami ozdobnymi oraz ich logistyką; Prepared – produkującej dania gotowe; Frozen – producenta mrożonek z warzyw i owoców oraz Greenyard Horticulture – europejskiego lidera wydobycia torfu i produkcji podłoży ogrodniczych dla odbiorców profesjonalnych i hobbystycznych.

Greenyard Horticulture posiada 9 zakładów produkcyjnych w Europie, jest liderem na rynkach belgijskim, francuskim i polskim, jej produkty dostępne są w ponad 50 krajach świata. Firma wytwarza rocznie 1,8 miliona m3 produktów i zatrudnia 350 osób. 

 

 

W planach menadżera zarządzającego, a zarazem wiceprezesa Spółki Greenyard Horticulture Poland dr. Marcina Harnisza jest kontynuacja dotychczasowych, tradycyjnych kierunków rozwoju firmy.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: