Top Innowacja czerwca

W czerwcu certyfikat Top Innowacja został przyznany szkółce A&M Kałuzińscy Polskie Korzenie za Thuję occidentalis 'Miss Frosty’ PBRGratulujemy!

Thuja occidentalis 'Miss Frosty’ PBR – żywotnik zachodni 'Miss Frosty’ PBR

 W ofercie szkółki A&M Kałuzińscy dostępna jest innowacyjna nowość, wprowadzona do handlu jesienią 2017 r. Thuja occidentalis 'Miss Frosty’ PBR. Polska odmiana wyselekcjonowana przez Michała Kałuzińskiego w r. 2005 z Thuja occidentalis ‘Smaragd’. Decyzją numer 45304 Community Plant Variety Office odmiana ta uzyskała wyłączne prawo do ochrony we wszystkich państwach Unii Europejskiej.

Wolno rosnący krzew o pokroju szerokiego stożka. Po 10 latach dorasta do ok. 1 m wysokości i ok. 0,6 m średnicy. Charakterystyczną cechą jest biały kolor delikatnych gałązek, sprawiający wrażenie oszronienia. Krzew preferuje gleby piaszczysto-gliniaste, żyzne, a stanowiska od słonecznych do lekko zacienionych. Korzystne jest ściółkowanie korą sosnową. Jest odporny na niskie temperatury, a także na choroby i szkodniki. Świetnie prezentuje się w zestawieniu z wrzosami, innymi iglakami, w ogrodach skalnych, na rabatach i w pojemnikach. Odmiana została nagodzona w 2016 r. srebrnym medalem na targach GrootGroenPlus w holenderskim Zundert.

A&M Kałuzińscy

Szkółka Polskie Korzenie

www.kaluzinscy.pl

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: