Oleo-Mac stawia na akumulatory

Motorem napędowym sprzedaży w tegorocznej ofercie marki Oleo-Mac będzie linia produktów akumulatorowych, a zwłaszcza kosiarka oferowana w 2019 r. w promocyjnej cenie. Ten sam akumulator poza kosiarką napędza też pilarkę, przycinarkę i nożyce do żywopłotu

 

Michał Gradowski

 

Urządzenia zasilane akumulatorami Oleo-Mac to ewolucja sprzętów hobbystycznych prze­znaczonych dla ogrodnictwa. Oprócz łatwości obsługi charakteryzują się cichą pracą i brakiem emisji spalin do atmosfery.

Najważniejszym elementem linii produktów akumulatorowych 36 V jest kosiarka G38P Li-lon, która pozwala na jednorazowe skoszenie ok. 150 m kw. trawnika. Została wyposażona w indukcyjny silnik, szerokość cięcia to 38 cm, a 6-stopniowa regulacja pozwala na ustawienie wysokości cięcia w przedziale 20-70 mm. W komplecie jest także ładowarka i akumulator 2,6 Ah, które są kompatybilne z innymi urządzeniami – pilarką, przycinarką i nożycami do żywopłotu.

To jednak dopiero początek drogi, rewolucja akumulatorowa marki Oleo-Mac będzie postępowała w kolejnych sezonach. – Wzrost popularności produktów akumulatorowych to najbardziej znaczący trend ostatnich lat. Udział tych produktów w sprzedaży to już ok. 20% na rynkach europejskich, a wzrosty notowane w tej kategorii są dwucyfrowe – mówi Stefano Slanzi, general manager firmy Emak S.p.A. W trakcie sezonu 2019 wchodzi do oferty nowa linia urządzeń akumulatorowych 40 V, wyróżniająca się znaczną ergonomią pracy oraz stylowym designem.

 

REKLAMA