Nowe pilarki firmy Husqvarna

Już od końca marca dostępne są w Polsce pilarki nowej generacji firmy Husqvarna o pojemności 50 cm3. Modele Husqvarna 550 XP® Mark II i 545 Mark II zostały stworzone od podstaw, co przełożyło się na nowy poziom wydajności cięcia, manewrowości i wytrzymałości

 

Tekst: Michał Gradowski

 

Firma Husqvarna, po 60 latach od rynkowego debiutu pierwszej pilarki,  wprowadza w tym roku do oferty dwie nowe maszyny o pojemności 50 cm3 z przebudowaną od podstaw inżynierią i designem. – To nie tylko nowa pilarka. To zupełnie nowa generacja maszyn, których najważniejsze elementy zostały stworzone od zera. Pilarka Husqvarna 550 XP® Mark II posiada znakomitą wydajność cięcia, co zostało udowodnione w najbardziej ekstremalnych testach. Definiujemy na nowo segment pilarek o pojemności 50 cm3, ustanawiając nowy standard w zakresie wydajności, trwałości i manewrowości – wyjaśnia Gent Simmons, dyrektor zarządzający produktami dla branży leśnej w firmie Husqvarna.

Nowe pilarki zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić wyjątkową efektywność cięcia małych i średniej wielkości drzew. Maszyny te wyposażone są standardowo w łańcuch serii X-Cut SP33G, a także w prowadnicę X-Force.

W celu zapewnienia wytrzymałości w trudnych warunkach pracy wydajność chłodzenia maszyn Husqvarna 550 XP® Mark II i Husqvarna 545 Mark II została zwiększona o 13% w porównaniu do poprzedniej generacji pilarek o pojemności 50 cm3.

Pilarki wyposażono także w nowy filtr powietrza – pochodzący z przeprojektowanego filtra powietrza modelu o większej pojemności, nowe oprogramowanie modułu zapłonowego i nową kalibrację gaźnika.

Dodatkowe atuty nowych pilarek to również wyważony korpus o niskiej sile żyroskopowej zapewniający doskonałą manewrowość oraz ergonomiczne, podgrzewane uchwyty.

REKLAMA
Targi Zieleń to życie