Kosiarka traktorowa – męska rzecz

Kosiarki traktorowe reprezentują męskie podejście do prac ogrodniczych: szybkość, wydajność, efektywność, moc. Jednocześnie posiadają pożądane dziś elementy poszanowania środowiska i otoczenia: są ciche podczas uruchamiania i pracy, oszczędnie zużywają paliwo a ich nowoczesne, czterosuwowe silniki wyróżniają się obniżonym poziomem emisji spalin – niższym od wymaganych standardów

Moc 12,8 – 18,5 koni mechanicznych. Czterosuwy. Pojemność skokowa silnika od 530 do 688 cm3. Napęd hydrostatyczny. Pojemność zbiornika na paliwo – aż 8,4l. Maksymalna prędkość w przód 8,2 km/h i 4,2 km/h na biegu wstecznym. Oszczędne obchodzenie się paliwem – pali od 2,6 do 4,1 l/h. Wzmocniony układ kierowniczy. Odlewana żeliwna oś przednia. Wzmocniona i usztywniona pokrywa silnika. Moc i zaawansowana technika ubrane w nowoczesny design wart najpiękniejszych samochodów. To traktorki samobieżne Honda nowej generacji – HF2417 i HF262 o szerokości koszenia od 102 – 122 cm.

Maszyny te rekomendowane są do koszenia na powierzchniach 2 000 – 7 000m2, ale z powodzeniem stosowane są także na mniejszych i większych trawnikach. Zostały stworzone z myślą o trawie, ale również dla pełnego komfortu operatorów, dlatego są chętnie wybierane przez osoby ceniące sobie jakość i przyjemność wykonywanej pracy a także przez tych, którzy chcą uniknąć zbędnego wysiłku, i którym zależy na optymalizacji czasu koszenia.


Męski gadżet mocnego kalibru

Kosiarki traktorowe Honda HF to prawdziwie męski gadżet w ogrodzie. Wyposażone są w niezawodne czterosuwy o dużej mocy – 12,8 kM w HF2417 i 18,5 kM w HF2622. Sprawdzone w trudnych warunkach i zbudowane wedle wygodnej koncepcji wielozadaniowości umożliwiającej wykorzystywanie tej samej maszyny do wykonywania szerokiego spectrum prac w ogrodzie i w wokół posesji cieszą się uznaniem za praktyczne, innowacyjne rozwiązania, które zwiększają efektywność pracy i przyjemność obsługi. Jakość pracy i niższe koszty eksploatacji zapewnia m.in. nowy filtr paliwa o podwójnie wydłużonej żywotności.

Traktory samobieżne HF 2417 i HF 2622, na wzór najlepszych samochodów, zostały wyposażone w udoskonalony układ kierowniczy o zwiększonej trwałości i precyzji prowadzenia oraz nową, trwalszą, odlewaną żeliwną oś przednią. Pokrywa silnika została wzmocniona i usztywniona, stając się jeszcze solidniejszym zabezpieczeniem silnika. Wprowadzone innowacyjne rozwiązania zapewniają przede wszystkim wzrost trwałości maszyny, która z zasady przeznaczona jest do wieloletniego użytkowania. Designerski stalowy zderzak przedni podkreśla stylowy sznyt maszyny, ale przede wszystkim – zabezpiecza podwozie przed przeszkodami.

Efektywność pracy z traktorem samobieżnym Honda HF zwiększa duży zbiornik paliwa (8,4l), który przy oszczędnym zużyciu paliwa przez nowoczesny silnik zapewnia wydłużony czas koszenia bez koniecznych przerw na uzupełnianie benzyny: ponad 3 godziny w przypadku HF2417 i ok. 2 godzin w przypadku HF2622. Dodatkowo, ze względu na bezpieczeństwo pracy, w tych najnowszych kosiarkach traktorowych zbiornik paliwa znajduje się z dala od silnika – po prawej stronie maszyny.

Maszyny Honda HF są również doceniane przez użytkowników za inne elementy kojarzone z samochodami – szybkość i wysoką kulturę prowadzenia: łatwe, bezpieczne i precyzyjne manewrowanie, stabilność na podłożu. Rozwijają prędkość do 8,2 km/h w przód i 4,1 km/h na biegu wstecznym. Płynny wybór prędkości zapewnia napęd hydrostatyczny, a zwolnienie pedału jazdy szybko zatrzymuje maszynę.

„Zakup kosiarki traktorowej jest poważną inwestycją, dlatego trzeba dokładnie rozważyć indywidualne potrzeby i warunki, w których tego typu maszyna ma pracować. Nasi klienci wiedzą jednak, że oferowane przez nas maszyny z linii HF będą im służyć przez wiele, wiele lat i to nie tylko do koszenia, ponieważ są to maszyny wielozadaniowe. Najlepszym dowodem na ich niezawodność jest fakt, że w naszym serwisie w ogóle nie pojawiają się zgłoszenia związane z kosiarkami traktorowymi HF. Wystarczy o nie dbać, przestrzegając zasad eksploatacji, pamiętać o regularnej wymianie oleju – dokładnie jak w samochodach, stosować paliwo dobrej jakości, sprawdzać ciśnienie w oponach, dbać i sprawdzać stan noży tnących oraz naciąg paska napędu, i wykonywać systematycznie przeglądy- najlepiej po sezonie. To niewielki wysiłek dla właścicieli, a praktyka pokazuje, że taka inwestycja szybko się zwraca” – powiedział Robert Spaltabaka, Szef Sieci Serwisowej Aries Power Equipment – Generalnego Dystrybutora maszyn i urządzeń Honda w Polsce.

Jakość koszenia i sposób pielęgnacji trawnika
Podstawowa funkcją traktorków samobieżnych Honda HF jest koszenie – precyzyjne i szybkie, zapewniające trawie zdrowy rozwój, a operatorowi – komfort pracy. Optymalnie dostosowana do mocy silnika szerokość robocza – 102 cm w HF2417 i aż 122 cm w przypadku HF2622, praktycznie ogranicza liczbę koniecznych przejazdów co wpływa na skrócenie czasu koszenia. 7-stopniowy system regulacji wysokości koszenia w zakresie 30-90 mm umożliwia dokładne zachowanie jednej z podstawowych zasad prawidłowego koszenia: nie więcej niż 1/3 wysokości trawy, by z jednej strony nie osłabiać roślin, a z drugiej – nie dopuszczać do zbyt wysokiego wzrostu trawy. Opcja wielostopniowego ustawiania wysokości noży jest również bardzo korzystna dla roślin w przypadku, gdy już dopuściliśmy do jej „przerostu” i, wedle profesjonalnych rekomendacji, należy wówczas trawę kosić etapami, po centymetrze. Warto pamiętać, że trawa źle znosi agresywne koszenie czyli ścięcie więcej niż 1/3 wysokości za jednym ‘podejściem”. Równie źle toleruje zbyt niskie koszenie, wskutek czego usuwana jest czynna, zielona część roślin a trawa słabnie, staje się podatna na działanie czynników chorobotwórczych i wolniej odrasta.

Wysoką wydajność koszenia zapewnia zsynchronizowany system podwójnych noży utrzymujący właściwe położenie noży względem siebie oraz innowacyjny system Optiflow umożliwiający silniejszy i linearny przepływ powietrza, dzięki czemu źdźbła trawy są unoszone pionowo i precyzyjnie ścinane a także wrzucane do pojemnego kosza (300l – HF2417, 305l – HF2622) z większą energią.

Traktory samobieżne Honda HF oferują również wybór sposobu utylizacji pokosu, który szacunkowo, stanowi 2/3 odpadów ogrodowych. Pokos, zależnie od warunków pogodowych i kondycji darni, może być gromadzony w pojemnym koszu i następnie dorzucany do kompostownika lub pozostawiony na powierzchni trawnika przyczyniając się do mulczowania trawy. Umożliwia to uproszczony system mielenia zmiennego Versamow, włączany i wyłączany jednym ruchem dźwigni, zależnie od potrzeb i panujących warunków, który dokładnie rozdrabnia ścięte źdźbła i pozostawia ich cienką warstwę na powierzchni trawnika. Pozostawiony pokos ulega procesowi rozkładu i staje się naturalnym nawozem odżywczym dla trawnika.

Kosiarka traktorowa nie tylko do koszenia
Kosiarki traktorowe Honda HF 2417 i HF 2622 są także symbolem zmysłu praktycznego – ich nowoczesna konstrukcja zapewnia wielozadaniowość i umożliwia eksploatację przez okrągły rok. Uproszczony system mielenia zmiennego jest dodatkowo bardzo przydatny jesienią do mielenia liści, co znacznie ułatwia ich zagospodarowanie i dalszą utylizację. A w połączeniu z dodatkowymi akcesoriami maszyny te służą do aeracji trawnika, rozsiewania nasion i nawozu w sezonie ogrodniczym oraz piasku i soli zimą – z rozsiewaczem lub przednią/tylną piaskarką, sprzątania nawierzchni – z zamiatarką, do odśnieżania – wraz z lemieszem oraz, przy zastosowaniu przyczepy (ładowność do 350 kg) – do transportu narzędzi i urządzeń, zebranych liści, ziemi, zrębków czy śniegu.

www.mojahonda.pl

REKLAMA