Agrecol Flower SPA

O nagrodzonej Top Innowacją czerwca serii produktów Flower SPA opowiada Dawid Kosakiewicz, dyrektor marketingu firmy Agrecol

 

Czym produkt wyróżnia się na rynku?

Musimy pamiętać, że rośliny także mają swoje różnorodne potrzeby, dlatego do złożonego procesu tworzenia serii produktów Flower SPA zespół projektowy podszedł tak, jakby projektował produkt kierowany dla człowieka, pamiętając, że od czasu do czasu każdy z nas potrzebuje komfortowego odpoczynku i niepowtarzalnych doznań. Powstały trzy rodzaje produktów: do storczyków, roślin doniczkowych oraz roślin kwitnących w domu i na balkonie.

Tym samym zdołaliśmy stworzyć serię nowoczesnych rozwiązań, które umożliwiają przebywanie roślinom w „domowym SPA”. Flower SPA to zestaw trzech nawozów mineralnych w łatwych w użyciu ampułkach. To, co wyróżnia ten produkt, to innowacyjna formuła nawożenia – każda z roślin jest traktowana indywidualnie. Taka forma kuracji przedłuża kwitnienie, powoduje intensywny wzrost rośliny, wzmacnia system korzeniowy, podnosząc efektywność pobierania wody i składników pokarmowych oraz uzupełnia niedobry składników pokarmowych zwiększając odporność roślin na niekorzystne czynniki.

Walorem Flower SPA jest także jego atrakcyjny wygląd, przyciągający uwagę klienta, co przed wdrożeniem na rynek sprawdziliśmy w cyklu naszych analiz.

 

Kiedy należy stosować preparat i jakim klientom go rekomendować?

Stosowanie preparatu jest bardzo proste, zastosowane rozwiązanie jest stworzone dla osób, które wymagają łatwości obsługi, oszczędności czasu oraz szybkich, widocznych efektów. Ampułkę rozpuszczamy w 4 litrach wody, kolejny krok to podlanie powstałym roztworem danej rośliny. Trzy rodzaje ampułek, które składają się na całą kompleksową kurację, możemy użyć w dowolnej kolejności. Należy pamiętać tylko, żeby kolejną ampułkę stosować w odstępie 2 tygodni. Całą kurację możemy powtórzyć po upływie miesiąca. Tego typu odżywki możemy stosować przez cały rok.

 

Jakie oczekiwania co do produktów odżywiających rośliny mają dziś klienci?

Klienci zwracają uwagę na jakość produktu i jego skuteczność. Ważnym elementem jest oczywiście forma zastosowania i podania produktu. W dzisiejszych czasach element łatwości użycia i szybkości działania jest niezwykle pożądany. Ważnym czynnikiem nadal pozostaje odpowiednia cena na półce, w stosunku do innych konkurencyjnych produktów. Dużą wagę przykładamy także do wizualnej strony opakowań, co – jak wynika z naszych obserwacji i doświadczenia – świadczy o wartości dodanej produktu.

 

REKLAMA