Niezawodność w przystępnej cenie

Dziś centrom ogrodniczym jesteśmy w stanie zaoferować blisko 30 różnych maszyn dedykowanych do pracy w ogrodzie. Praktycznie w każdej z nich zastosowano jedno lub kilka wyróżniających się rozwiązań, które wydłużają jej żywotność oraz poprawiają ergonomię pracy – mówi Paweł Żurawski, Brand Manager marki Tryton

Rozmawia: Michał Gradowski

Ile maszyn ogrodniczych obejmuje obecnie marka Tryton? Czy ten stosunkowo nowy brand jest już zakorzeniony w świadomości klientów?
Marka Tryton jest obecna na polskim rynku od 2006 roku, a duże maszyny do pielęgnacji ogrodu zadebiutowały w jej ofercie cztery lata później. Pierwsze kosiarki Tryton trafiły do rąk użytkowników w 2010 roku. W latach kolejnych oferta została uzupełniona o kolejne maszyny niezbędne w trakcie typowych prac ogrodniczych. Wyodrębniona została także rodzina urządzeń zasilanych silnikami spalinowymi. W tej grupie znalazły się oczywiście kosiarki, pilarki, łańcuchowe oraz kosy. Dziś centrom ogrodniczym jesteśmy w stanie zaoferować blisko 30 różnych maszyn dedykowanych do pracy w ogrodzie, w tym także bardzo popularne ostatnio rozwiązania oparte o zasilanie z systemowego akumulatora.
Myślę, że 15 lat obecności na rynku sprawiło, że marka Tryton jest rozpoznawalna. Z biegiem lat sprzedaż systematycznie rośnie, a my możemy wprowadzać do oferty kolejne rozwiązania i unowocześniać te już obecne w portfolio marki.

Które z maszyn cieszą się największą popularnością?
W kategorii ogród największą popularnością cieszą się elektryczne i akumulatorowe podkaszarki, nożyce do formowania żywopłotów, myjki ciśnieniowe oraz pompy zatapialne. Zauważamy także systematyczny wzrost sprzedaży naszych rozwiązań spalinowych. Tego typu kosiarki i pilarki łańcuchowe to maszyny oparte na markowych podzespołach, czyli takich, które gwarantują długi czas niezawodnej eksploatacji oraz, co bardzo ważne, łatwą dostępność części zamiennych, w tym także tych, które w czasie pracy ulegają naturalnemu zużyciu.

Jaki jest profil klienta kupującego urządzenia marki Tryton?
Typowy użytkownik maszyn Tryton jest miłośnikiem prac ogrodniczych, lubi spędzać czas w otoczeniu pięknie utrzymanych drzew i krzewów. Wybiera nasze rozwiązania, ponieważ są one dobrze dostosowane do zawartości jego portfela. Użytkownik maszyn marki Tryton wie, że kupuje niezawodność. Nasze maszyny są też bardzo intuicyjne w obsłudze. Przywiązujemy dużą wagę do przejrzystości instrukcji obsługi. Szybkie jej przejrzenie sprawia, że każdy jest w stanie przygotować maszynę do użytki i pracować nią bezpiecznie i z pełną wydajnością. Oczywiście zapewniamy też możliwość pogwarancyjnego serwisowania maszyn, gdyż każde urządzenie, nawet jeśli pracuje poprawnie, powinno trafić do serwisu, gdzie zostanie przejrzane przez specjalistów i przygotowane do kolejnych lat bezawaryjnego funkcjonowania. Warto o tym pamiętać.
Które rozwiązania zastosowane w maszynach ogrodowych wyróżniają Waszą ofertę na rynku?
Praktycznie każda nasza maszyna ma jedno lub kilka rozwiązań, które wydłużają jej żywotność oraz poprawiają ergonomię pracy. W większości przypadków niestety są to rozwiązania skryte pod obudową. Dobrym przykładem może być jakość zastosowanego filtra powietrza oraz świecy zapłonowej. W modelach znanych z sieciowych gazetek promocyjnych mamy więc filtr, który jest filtrem tylko z nazwy. Jego konstrukcja jedynie nieznacznie obniża ilość zanieczyszczeń, które dostają się do komory spalania, a świeca zapłonowa pochodzi od nieznanego bliżej producenta. Takich różnic, elementów kluczowych dla długiej, bezawaryjnej pracy jest wiele. Przed wprowadzeniem produktu do sprzedaży, w tak zwanej fazie prototypowej, kontrolujemy je wszystkie i wybieramy takie, które bez znacznego podniesienia ceny maszyny są w stanie poprawić jej trwałość i kulturę pracy.
Czy w kolejnych latach możemy się spodziewać rozbudowy oferty ogrodniczej?
Rozwój asortymentu maszyn do pielęgnacji ogrodu jest wpisany w nasze krótko- i długookresowe plany. Wychodzimy jednak z założenia, że już w tym momencie nasza oferta jest w stanie zaspokoić potrzeby narzędziowe typowego miłośnika pięknej przydomowej zieleni. W najbliższej perspektywie postaramy się jeszcze bardziej urozmaicić rodzinę maszyn zasilanych z systemowego akumulatora.

REKLAMA