15% nadwyżki

Mieszane nastroje panują wśród członków brytyjskiego Stowarzyszenia Centrów Ogrodniczych, oceniających wyniki finansowe. Ostatni weekend maja nie należał do najlepszych, wciąż jednak placówki mają wypracowaną 15% nadwyżkę w sprzedaży w skali roku

Stowarzyszenie GCA poprosiło zrzeszone centra o opinie na temat handlu w weekend 24-26 maja, aby zobaczyć, jakie panują nastroje i jak branża ocenia sezon.

Iain Wylie, dyrektor naczelny GCA, ocenia: – Akurat ten weekend nie należał do najlepszych, ponieważ nie dopisała pogoda, było chłodno i deszczowo, zwłaszcza na północy kraju.

Według centrów ogrodniczych GCA, sprzedaż w niedzielę i poniedziałek była lepsza niż w dni weekendowe, mimo złej pogody. Oto opinie poszczególnych decydentów.

Dyrektor grupy w hrabstwie Dorset i Somerset Michael Burks: – Pogoda wpłynęła niekorzystnie na weekend, a szkoda, ponieważ tydzień rozpoczął się dobrze.

Will Armitage, dyrektor zarządzający Armitage’s Home and Garden in Huddersfield: – Ze względu na porę monsunową w tej części Yorkshire, sprzedaż była o 20% mniejsza niż w analogicznym czasie w ubiegłym roku. Nadal mamy jednak 5 % nadwyżkę sprzedaży wypracowaną od początku roku w skali miesiąca, a 15% nadwyżkę w skali roku.

Monkton Elm Garden & Pet Centre w Somerset mówi o stabilnej sprzedaży.

Mike Lind, dyrektor zarządzający w Monkton Elm Garden & Pet Centre: – To był dobry, weekend, ale rekordy w sprzedaży nie padły. Duża część naszych klientów zajmuje się pielęgnacją ogrodów mimo deszczowej pogody. Choć kiedy pogoda się poprawiła odwiedziło nas znacznie więcej miłośników ogrodów. Sprzedaż roślin była duża.
Ogólnie wśród klientów panuje pozytywne nastawienie, choć są ostrożni w wydawaniu dużych sum pieniędzy.

REKLAMA