Alfabet Lameli na 35-lecie

Przez 35 lat działalności niewielka firma rodzinna założona w 1986 roku w Kozłowie Biskupim stała się jednym z liderów w branży tworzyw i obecnie produkuje około dwustu wyrobów na rynki całego świata. Dzięki wytrwałej, konsekwentnej pracy marka Lamela kojarzy się z solidnością, rzetelnością i wysoką jakością. Oto kilka elementów, bez których nie byłoby tego sukcesu

 

A
Asortyment. Lamela od początku istnienia firmy postawiła na wyroby wysokiej jakości. Jednym z nich był chlebak – legendarny już pojemnik na pieczywo, który dołączył do oferty Lameli w 1992 roku i stał się wielkim przebojem rynkowym oraz lokomotywą rozwoju firmy. Dziś motorem napędowym firmy są najwyższej jakości donice produkowane z dbałością o każdy detal. Bogactwo kolorów i oryginalny design, zgodny ze światowymi trendami w dekoracji wnętrz i ogrodów, są elementami wyróżniającym produkty Lameli na sklepowych półkach.

E
Ekologia. Troska o środowisko jest nieodłącznym elementem strategii firmy. Najnowszym przejawem tego sposobu myślenia jest kolekcja ECO z materiałów pochodzących z recyclingu ze znacznym (dochodzącym do 45%) dodatkiem wiórów drewna. Wśród celów firmy ważne miejsce zajmuje także oszczędzanie energii i segregacja odpadów. Ambitne założenia przedsiębiorstwa na rok 2022 to zwiększenie udziału energii odnawialnej do 40%, zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 35% oraz zmniejszenie zużycia wody o 10%. Firma Lamela należy także do inicjatywy Eko-Biznes Polska, zrzeszającej instytucje, przedsiębiorstwa oraz osoby prywatne produkujące energię ze źródeł odnawialnych.

L
Lamela. Firma znana dziś jako Lamela powstała w 1986 r. w Kozłowie Biskupim i początkowo nazywała się Promarket. Nową nazwę przybrała
w 1990 r., a słowo „Lamela” oznacza fragment struktury krystalicznej tworzywa sztucznego.

M
Motyl. Lamela nie boi się zmian, a ostatnio – by nadążyć za ciągłym postępem – niezbędna okazała się zmiana wizerunkowa. Nowe logo dobrze oddaje ponadczasowe wartości przedsiębiorstwa, ukazuje Lamelę jako firmę nowoczesną, nowatorską, ambitną oraz przykładającą wielką wagę do jakości i designu produktów. Jednocześnie nawiązuje do korzeni firmy, które symbolizuje sylweta motyla oraz niezmienna od początku kolorystyka. Nowy motyl to znak-symbol, jest minimalistyczny i ponadczasowy, a co najważniejsze – gotowy by wzlecieć ku górze.

N
Nowoczesność. Lamela to rodzinna firma rozwijana w poszanowaniu tradycji i wartości, ale od lat podążająca z duchem czasu. Nowoczesny park maszynowy i zaawansowane technologie pozwalają na tworzenie innowacyjnych rozwiązań.
7 tys. m kw. powierzchni produkcyjnej, 9,5 tys. m kw. powierzchni magazynowej, 35 linii technologicznych – to warunki, które pozwalają w pełni wykorzystać kreatywność projektantów i pasję inżynierów.

O
Ogród. Rok 1997 był jednym z przełomowych okresów w historii firmy. To wtedy powstała profesjonalna i nowoczesna narzędziownia, znacząco wzrosła sprzedaż i zatrudnienie, a w ofercie pojawiła się nową linia – wyroby ogrodowe. Dziś donice, skrzynki balkonowe, misy czy kwietniki wyróżniające się wysoką jakością i unikatowym designem są wizytówką firmy.

R
Rodzina. Firmy rodzinne to trzon polskiej gospodarki, o wielkim potencjale innowacyjności i możliwościach szybkiej reakcji na zmiany. Lamela jest właśnie taką firmą – stworzoną przez rodzinę, od 35 lat budowaną tak, aby charakter rodzinny kojarzył się konsumentom z tradycją, rzetelnością i solidnością. Kilka lat temu w szeregi Lameli wkroczyło nowe pokolenie właścicieli. To osobisty sukces założycieli i ich następców. Lamela jest członkiem Fundacji Firm Rodzinnych, a poprzez tworzenie miejsc pracy bierze odpowiedzialność również za inne rodziny.

S
Społeczna odpowiedzialność. Nieodłącznym elementem wizji rozwoju firmy Lamela jest łączenie wrażliwości społecznej z wartościami biznesowymi. Lamela to firma mocno zakorzeniona w lokalnej społeczności, która wspiera liczne inicjatywy społeczne i charytatywne. Ponad 100 tys. sztuk profesjonalnych przyłbic ochronnych podarowanych szpitalom, szkołom i instytucjom publicznym w regionie w czasie pandemii to tylko jeden z przykładów takich działań.

Z
Zespół. To jeden z największych atutów firmy – ponad 350 pracowników, znakomitych fachowców, którzy od wielu lat wiążą swój rozwój zawodowy z firmą Lamela. Bez nich sukcesy osiągane na przestrzeni tych 35 lat nie byłyby możliwe.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: