Ark-Pol Podłoże uniwersalne warzywno–kwiatowe w biodegradowalnym opakowaniu

W lipcu certyfikat Top Innowacja został przyznany firmie Ark-Pol za Podłoże uniwersalne warzywno–kwiatowe w biodegradowalnym opakowaniu.

 

Gratulujemy!

 

Uniwersalne podłoże warzywno-kwiatowe w biodegradowalnym opakowaniu to gotowa mieszanka torfowa z użyciem torfu wysokiego i torfu niskiego z dodatkiem dolomitu – naturalnego minerału odkwaszającego glebę. Jest źródłem wapnia i magnezu, który poprawia jednocześnie jej chemiczną i fizyczną strukturę. Wnosi do gleby mikroelementy, które spełniają ważne funkcje w roślinie, takie jak regulowanie procesu asymilacji, wytwarzanie barwników i enzymów. Zwiększa odporność roślin na wymarzanie, przechodzi do roztworu glebowego i jest łatwo przyswajalny przez rośliny, znacząco zwiększa plony. Dolomit jest naturalnym nawozem mineralnym uzyskiwany z dolomitu surowego. Podłoże nie zawiera związków chemicznych, toksycznych, metali ciężkich ani bakterii.

Innowacją jest zastosowanie opakowania biodegradowalnego, które ma ogromne znaczenie dla środowiska. Projekt opakowania został przygotowany z jak najmniejszym zastosowaniem substancji chemicznych, wykorzystano prostą grafikę, kierującą uwagę na dbałość o środowisko. Opakowanie po zużyciu pod wpływem słońca i wody ulega oksybiodegradacji.

Oksybiodegradacja to rozkład tworzywa sztucznego następujący w wyniku zastosowania dodatku d2w®. Do degradacji tworzywa sztucznego dochodzi po zakończeniu jego założonej przydatności do użycia. Dzięki temu, w bezpośrednim kontakcie z czynnikami atmosferycznymi w procesie oksybiodegradacji tworzywo sztuczne ulega rozkładowi już w czasie 60-180 dni, a maksymalny czas jego rozkładu jest szacowany na ok. 24 miesiące. Rozkład jest przyspieszany pod wpływem ciepła, promieni słonecznych lub innych czynników fizycznych. W wyniku procesu oksybiodegradacji powstaje dwutlenek węgla, woda i śladowe ilości biomasy, substancje w pełni bioasymilowane przez mikroorganizmy.

 

Podłoże w opakowaniu biodegradowalnym jest innowacją na skalę Polski, wsparte dotacją unijną przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

 

ARK-POL Producent Podłoży Ogrodniczych

Dorohucza 53

21-044 Trawniki

www.ark-pol.pl

 

 

 

 

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: