Christmasworld za nami

Największe na świecie targi dekoracyjne, prawie trzy tysiące wystawców i około 84 tys. gości z całego świata – to bilans tegorocznej wystawy Christmasworld we Frankfurcie

Christmasworld to największe na świecie targi ozdób świątecznych i okolicznościowych, dekoracji wystaw sklepowych i akcesoriów karnawałowych. Na terenie wystawienniczym Messe Frankfurt zostały zaprezentowane najnowsze produkty i najmodniejsze trendy w segmencie dekoracji, nie tylko na święta Bożego Narodzenia, ale też z okazji Halloween, Nowego Roku, przyjęć urodzinowych czy ślubów.
Zwiększona liczba gości spoza Europy podkreśliła międzynarodowe znaczenie wystawy. Aż 58% zwiedzających przyjechało spoza Niemiec, wzrosła liczba gości z krajów takich jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Japonia, Kanada, Korea, Rosja i Turcja.

Już dziś przedstawiamy fotorelację z tegorocznej edycji targów we Frankfurcie. – Christmasworld to jeden z  ważniejszych punktów w kalendarzu naszych wyjazdów. Systematycznie monitorujemy trendy i docieramy do najważniejszych i najciekawszych informacji na rynku – podkreśla Karolina Kałdońska, dyrektor zarządzający „Biznesu Ogrodniczego”.

 

    Program targów wzbogaciły towarzyszące im wydarzenia, wystawy, imprezy i wykłady. Holenderscy specjaliści z 2Dezign przygotowali pokazową wystawę Window Wonderland, aby pokazać zwiedzającym jak osiągnąć „efekt Wow” w sklepie. Pełen przepychu pokaz przypominał barwne wesołe miasteczko, w którym nie zabrakło nawet karuzeli. Niespotykane elementy wyposażenia wystaw sklepowych stały się tłem dla bujnych dekoracji ze świeżych i sztucznych kwiatów. Szczególną atrakcją było ‘Virtual Mirror’ – Wirtualne Lustro, w którym wykorzystano technologię Augmented Reality.
Klaus Mark, CEO MK Illumination Handels GmbH, pozytywnie ocenił nowe inicjatywy, szczególnie wystawę Window Wonderland. – Była ona naprawdę warta zobaczenia. To ważne źródło inspiracji – podsumował.
Ponadto w tej edycji Christmasworld paryskie stowarzyszenie Les Sapins de Noël & Christmasworld, już po raz 17. zaprosiło znanych projektantów ze świata mody architektury i designu, by stworzyli niepowtarzalną aranżację choinki.
     Podczas Christmasworld odbyło się także „Christmasworld Forum”, czyli specjalistyczny program skierowany do florystów, dekoratorów wnętrz, sprzedawców, ale też twórców projektów ‘Zrób To Sam’ oraz osób wyposażających swoje sklepy, centra handlowe i ogrodnicze. Przez pięć dni trwania targów wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w wykładach, w trakcie których eksperci dzielili się swoimi doświadczeniami.

Szczegółowa fotorelacja już w marcowym wydaniu „Biznesu Ogrodniczego”!

REKLAMA
Targi Zieleń to życie