Coraz bliżej do końca!

Żywiec i Złotoryja to dwa kolejne przystanki na mapie Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych zorganizowanych przez firmy Kronen, Agrecol i Ramp  pod patronatem magazynów „Biznes Ogrodniczy” i „Garden & Trends”

W miniony weekend odbyły się dwa spotkania w ramach Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych. Miłośnicy zieleni mogli wspólnie zasadzić kwiaty z Witoldem Czuksanowem oraz przedstawicielami firm Kroonen, Agrecol oraz RAMP w Centrum Ogrodniczym Szarotka w Żywcu oraz Centrum POAR w Złotoryi. Organizatorzy zaplanowali wizyty w aż 35 centrach ogrodniczych, każde z innym tematem przewodnim. Do końca tegorocznej akcji zostały jeszcze tylko 3 spotkania, które odbędą się w najbliższy weekend.

– Czy to już koniec wiosennego sezonu ogrodniczego? Czerwcowe Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze powinny dać odpowiedź na to pytanie. Mamy trudny rok, z zimną, mało przyjazną wiosną, więc chciałoby się, by przynajmniej do wakacji nic się nie kończyło. Tymczasem ostatnie nasze spotkania w centrach Ogrodniczych: 09.06 SZAROTKA w ŻYWCU oraz 10.06  POAR w ZŁOTORYI, miały i edukować  bawić, ale przede wszystkim dać odpowiedź na pytanie, które teraz zadaje sobie chyba cała branża ogrodnicza. I choć na podstawie dwóch spotkań trudno wysnuć jednoznaczne opinie, to wydaje się,  że ten ogrodniczy sezon jeszcze potrwa. Optymistycznie nastroił nas zwłaszcza pobyt na Dolnym Śląsku, gdzie z klientami posadziliśmy mnóstwo kolorowych petunii i surfinii. W Żywcu z kolei, mieliśmy głównie zajęcia z grupami dzieci, była to więc inwestycja w przyszłość i jej efekty w najlepszy wypadku poznamy za kilkanaście lat. Oby tylko dziecięca pasja, którą staramy się zaszczepić i którą po prostu widać, nigdy się  nie skończyła – podsumowuje Witold Czuksanow, prowadzący akcję.

To już ostatni weekend z RWO w tym sezonie z RWO

16 czerwca (piątek) Centrum Ogrodnicze Rolnik w Świeciu

17 czerwca (sobota) Centrum Ogrodnicze DZIAŁKOWICZ w Brodnicy

18 czerwca (niedziela) Centrum Ogrodnicze ROL-PEST w Żołędowie

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: