Eko trendy – Lamela 2020

Prezentacja oferty zatowarowaniowej, trendów ekologicznych oraz nowości na sezon 2020 – takie były główne punkty programu spotkania zorganizowanego przez firmę Lamela, które odbyło się 11 października w Turznie. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele „Biznesu Ogrodniczego”

Tekst: Jakub Borkowski

Spotkanie, w którym wzięło udział 130 zaproszonych gości rozpoczęło się od prezentacji pt. „Tworzywa sztuczne, a ekologia” prowadzonej przez Pawła Bartosiaka, szefa działu badań i rozwoju w firmie Lamela. Uczestnikom pokazano m.in. film przybliżający m.in. procesy produkcji donic – Podstawowym składnikiem tworzyw sztucznych, zwanych potocznie plastikami, są naturalne i syntetyczne polimery powstające w wyniku przeróbki ropy naftowej. W obecnej produkcji tworzywo sztuczne jest tak rozpowszechnione, że właściwie trudno je zastąpić. Niezwykle istotną kwestią w kontekście ekologii jest ponowne wykorzystanie dostępnych materiałów. Warto zaznaczyć, że aż 45 % kupowanego przez nas surowca pochodzi z recyklingu – mówi Paweł Bartosiak.

Kolejnym punktem programu spotkania było szczegółowe omówienie oferty zatowarowania oraz nowości na sezon 2020. – Naszą główną propozycją na sezon 2020 jest kolekcja Eco. Nowa linia, to znane i dobrze sprzedające się donice z naszej oferty, produkowane z tworzywa pochodzącego z recyklingu ze znacznym dodatkiem drewna – mówi Andrzej Lisiewski, dyrektor handlowy w firmie Lamela. Drewno wykorzystane przy produkcji donic to wióry drzewne powstające przy produkcji mebli. – Jest to kolejny aspekt związany z ochroną środowiska. Wióry są odpadem przy produkcji mebli, który trzeba w jakiś sposób zutylizować. Dzięki nowoczesnym możliwościom produkcyjnym dostają nowe życie w naszej najnowszej linii donic. W każdej donicy z kolekcji Eco znajduje się dodatek co najmniej 30% drewna. Takie działanie pozwala nam stworzyć produkt, który jest nie tylko ekologiczny, ale dodaje każdemu wnętrzu czy tarasowi naturalności – mówi Andrzej Lisiewski.

W Turznie poruszano także tematy związane z rozwojem firmy i celami na przyszłość. W branży ogrodniczej, tak jak we wszystkich dziedzinach życia, coraz większą rolę odgrywa ekologia. Z związku z tym firma Lamela postawiła sobie ambitne cele dotyczące ochrony środowiska. – Do 2022 r. planujemy zwiększyć udział energii odnawialnej do 40%. Już dzisiaj ciepło wytwarzane w procesie produkcji służy do ogrzewania naszych magazynów, pomieszczeń biurowych i hal produkcyjnych. Kolejnym z elementów tej strategii jest ograniczenie zużycia wody o 10%, zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 35% oraz ilości odpadów trafiających na wysypiska śmieci. To realne wyzwania i cele, które sobie stawiamy – dodaje Andrzej Lisiewski.

REKLAMA
Targi Zieleń to życie