Galabau rośnie w siłę

Przedstawiciele „Biznesu Ogrodniczego” wzięli  udział w 21 edycji targów  GaLaBau  w Norymberdze, która odbyła się  w dniach 17 – 20 września

W 13 halach swoją ofertę zaprezentowało ponad 1300 wystawców, aż 23 % stanowili zagraniczni producenci i dystrybutorzy. Targi GaLaBau systematycznie umacniają swoją pozycję wśród międzynarodowych wystaw.  W tym roku było o 10%więcej wystawców w porównaniu z poprzednią edycją. Na targi przyjechało 66 tys. zwiedzających.

– Targi GaLaBau, będąc wyznacznikiem trendów, umocniły swoją czołową pozycję wśród międzynarodowych wystaw.  Pozytywne nastroje wśród wystawców, intensywne dyskusje i liczne oferty biznesowe spowodowały, że zarówno wystawcy, jak i zwiedzający byli bardzo zadowoleni – mówi Stefan Dittrich, Event Manager Nuremberg Messe.

 Wystawcy zaprezentowali kompletną ofertę w zakresie planowania, budowy i pielęgnacji ogrodów, parków i terenów zielonych. Na Targach GaLaBau 50% wystawców zaprezentowało maszyny budowlane i do prac pielęgnacyjnych, około 30% materiały budowlane, natomiast 20% oferty specjalne, jak choćby urządzenia dla placów zabaw, umeblowanie przestrzeni urbanistycznej czy też budowa i pielęgnacja pól golfowych.

W tym roku ważną częścią wystawy GaLaBau był segment poświęcony wypoczynkowi i rekreacji.  Wystawcy pokazali kompletną ofertę wyposażenia placów zabaw, m.in. najnowsze huśtawki, drabinki, liny, mosty. Skupili się szczególnie na placach zabaw dla małych dzieci. Jest to dział, który w ostatnim czasie dynamicznie się rozwija. Coraz więcej osób poszukuje miejsc w miastach ,w których można odpocząć, zrelaksować się i jednocześnie obserwować naturę.
 
– Jako branżowe medium czujemy potrzebę ciągłego monitorowania rynku i dostarczania czytelnikom najbardziej aktualnych i rzetelnych informacji z pierwszej ręki, dlatego bierzemy udział we wszystkich liczących się dla sektora ogrodniczego imprezach – mówi Jarosław Olewicz, dyrektor ds. strategii i rozwoju „Biznesu Ogrodniczego”, obecny na targach.

Kolejna edycja targów odbędzie się 14-17 września 2016 roku w Norymberdze.
 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: