Gorąca atmosfera Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych

Aktywnie zaczęliśmy czerwiec z Rodzinnymi Warsztatami Ogrodniczymi. W miniony weekend w gorącej atmosferze odbyły się spotkania w Centrum Ogrodniczym ROLPLON oraz Ilex. Na spotkanie  z Witoldem Czuksanowem oraz przedstawicielami firm Agrecol, Kronen i Lamela przybyły tłumy entuzjastów ogrodnictwa

Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze odbywają się pod patronatem „Biznesu Ogrodniczego” i magazynu „Garden & Trends”. W piątek 3 czerwca miłośnicy zieleni tłumnie przybyli do Centrum Ogrodniczego ROLPLON w Gołdapi. „Święto Roślin” to hasło przewodnie tego spotkania. Sobota 4 czerwca należała do Centrum Ogrodniczego ILEX w Suwałkach, gdzie tematem przewodnim było hasło „Ogród to przyjemność”.
– W pierwszy weekend czerwca szlak rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych wiódł przez północno-wschodnią Polskę, gdzie naszym zajęciom i zabawom towarzyszyła wyjątkowo gorąca atmosfera. Zastanawialiśmy się wręcz, czy to tylko przypadek, czy te tereny są jednak na wyrost potocznie nazywane polskim biegunem zimna? W praktyce abecadło sadzenia roślin poznawaliśmy dzięki literze „C” jak cynie, a ci uczestnicy, którzy rośliny sadzili dla przyjemności, mogli wybierać i przebierać na stojakach zastawionych dorodnymi okazami trójkolorowych begonii, czerwonych szałwii, niebieskich żeniszków, błękitnych lobelii i różowych werben. Mieliśmy zatem zajęcia we wszystkich barwach tęczy – komentuje Witold Czuksanow, prowadzący akcję.

Kolejne spotkania w ramach Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych 2016:
 
10 czerwca, piątek: Grint Pojnt Łódź „Ogród to przyjemność”
11 czerwca, sobota: Centrum Zielona Galeria Biała Podlaska „Z pasją dla domu i ogrodu”
17 czerwca, piątek: Centrum Ogrodnicze Mejpol Opoczno „Ziołowy Ogród”
18 czerwca, sobota: Centrum Ogrodnicze Piotrkowscy Smardzew „Spotkanie z byliną”
 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: