Groot Groen Plus po raz 24

Kiścień japoński Leucothoe keiskei ‘Opstal16’ (HALLOWEEN) ze szkółki Boomkwekerij Ron van Opstal BV w Zundert został wybrany najlepszą rośliną tegorocznej, 24. edycji targów Groot Groen Plus, które odbyły się w dniach od 1 do 3 października w Holandii. Redakcja „Biznesu Ogrodniczego” przez trzy dni przyglądała się tej wystawie

Producenci oferujący kwitnące rośliny ozdobne, byliny, drzewa alejowe oraz krzewy, łącznie ponad 200 uczestników z Belgii, Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii – tak w skrócie można podsumować tegoroczną edycję targów w Zundert w Holandii. Polskę reprezentowało Gospodarstwo Ogrodnicze Kusibab-Wyka.
– Po raz trzeci wzięliśmy udział w targach. Wystawa była bardzo ciekawa, zobaczyliśmy dużo interesujących nowości, ale też mogliśmy porównać oferowane przez szkółki etykiety, które obecnie odgrywają bardzo ważną rolę w sprzedaży roślin.To dla nas ważne targi, dzięki którym podtrzymujemy kontakty z klientami, ale też zyskujemy doskonałą okazję do zobaczenia holenderskich szkółek i centrów ogrodniczych – podkreśla Aleksandra Kusibab-Wyka.

Podczas targów doceniono aż 8 roślin, przyznano 2 złote medale, 2 srebrne oraz  4 brązowe. Złote medale otrzymały wspomniany już Kiścień japoński Leucothoe keiskei ‘Opstal16’ (HALLOWEEN) oraz grubosz Nandina domestica 'Selten004’ (BRIGHTLIGHT). 

Podczas imprezy tradycyjnie już odbyła się wycieczka prasowa dla branżowych dziennikarzy z całej Europy, którzy zwiedzili najlepiej prosperujące szkółki roślin ozdobnych.
 

REKLAMA