Inspiracje z Holandii

Elementem wyjazdu prasowego na tegoroczną wystawę GrootGroenPlus było zwiedzanie najważniejszych lokalnych szkółek i centrów ogrodniczych. Jednym z nich było centrum ogrodnicze Coppelmans w mieście Valkenswaard na południu Holandii. – Pod względem aranżacji, pomysłów marketingowych i umiejętności tworzenia wyjątkowej atmosfery firma Coppelmans mogłaby być wzorem dla wielu innych centrów ogrodniczych – mówi Jarosław Olewicz, wydawca „Biznesu Ogrodniczego”    

Grupa Coppelmans istnieje na rynku pół wieku i obecnie zarządza aż 9 centrami ogrodniczych zlokalizowanymi na południu Holandii, w których zatrudnionych jest ponad 160 osób. Centra ogrodnicze Coppelmans znajdziemy w takich miejscowościach, jak Helmond, Nuenen, Oirschot, Oisterwijk, Oss, Valkenswaard, Veldhoven Kapelstraat, Veldhoven Sondervick i Deurne. My mieliśmy okazję odwiedzić centrum w Valkenswaard – w prowincji Brabancja Północna, liczącym ponad 30 tys. mieszkańców. Coppelmans to znana marka na holenderskim rynku ogrodniczym, a jej historia sięga lat 60. XX w. Zaczynali od sprzedaży roślin na giełdach, a w latach 90. zaczęły powstawać nowoczesne punkty sprzedaży.

Coppelmans oferuje produkty wysokiej jakości w bardzo konkurencyjnych cenach, a sekretem firmy jest świeży materiał roślinny. – Jesteśmy firmą rodzinną i wszystko staramy się mieć w naszych rękach. Zaopatrujemy się w rośliny bezpośrednio od producentów, codziennie jesteśmy obecni na giełdach i posiadamy własny transport. Kupujemy rośliny u najlepszych producentów w regionie i jeszcze tego samego dnia dostarczamy je bezpośrednio do naszych oddziałów własnymi ciężarówkami – mówi Patrick Coppelmans, właściciel firmy.

Wśród głównych grup produktowych w centrach Coppelmans znajdziemy rośliny domowe, rośliny ogrodowe, pełną gamę asortymentu do ich pielęgnacji, a także bogatą ofertę mebli ogrodowych czy asortyment zoologiczny.

Znakiem rozpoznawczym firmy jest też niezwykle szeroki asortyment produktów do dekoracji wnętrz oraz, co Holendrzy wyraźnie podkreślają, do tworzenia atmosfery. „Przyjdź do nas po nowe inspiracje, daj się zaskoczyć najnowszymi trendami w domu i ogrodzie!” – zachęcają, a hasłem centrum są słowa „centrum ogrodnicze pełne zielonych pomysłów”.

Niewielka próbka oferty jest dostępna online, ale właściciele zapraszają przede wszystkim do niezapomnianej wizyty w jednym z centrów należących do Grupy Coppelmans.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: