Vilmorin Garden na sprzedaż

Spółka Vilmorin Garden, należąca do francuskiej Grupy Limagrain, została wystawiona na sprzedaż. „Zarząd Vilmorin Jardin potwierdza poszukiwanie potencjalnych partnerów dla Vilmorin Garden Polska z siedzibą w Komornikach koło Poznania” – czytamy w oficjalnym komunikacie firmy

To dopiero wstępna faza procesu sprzedaży. Zaproszenie do składania ofert zostało wysłane do kilkudziesięciu polskich i zagranicznych firm, a termin na ich złożenie minął 13 listopada. Przeanalizowanie ofert, due diligence, negocjacje z potencjalnym inwestorem itd. – wszystko to może potrwać co najmniej kilka miesięcy.

Do wsparcia procesu sprzedaży zatrudniono firmę Azimutus z Warszawy, świadczącą usługi w zakresie kompleksowej obsługi transakcji kapitałowych oraz doradztwa w strategicznych obszarach funkcjonowania przedsiębiorstw. Wysłaliśmy do firmy Azimutus kilka pytań na temat sprzedaży Vilmorin Garden, ale odmówiła komentarza. Otrzymaliśmy natomiast oficjalne stanowisko firmy Vilmorin Jardin.

Zarząd Vilmorin Jardin potwierdza poszukiwanie potencjalnych partnerów dla Vilmorin Garden Polska z siedzibą w Komornikach koło Poznania. Spółka dominująca Vilmorin Jardin, której główna siedziba znajduje się we Francji (Saint Quentin Fallavier, 38 ), chce ponownie skoncentrować swoją działalność na rynku krajowym we Francji. Rozważana jest sprzedaż działalności w Polsce.

Jednak Vilmorin nie chce wycofać swoich produktów z rynku polskiego dla amatorów ogrodnictwa. Działalność konsumencka pozostaje głównym wyzwaniem dla marki Vilmorin. Transakcja dotyczy poszukiwania nabywcy, który stałby się prawdziwym partnerem dla obecnego akcjonariusza i zapewniłby ciągłość i rozwój polskiej organizacji.

Właścicielem Vilmorin Garden jest obecnie Vilmorin Jardin, należące do grupy VILMORIN Clause & Cie. Vilmorin Clause & Cie należy z kolei w 70% do Grupy Limagrain, a pozostałe 30% akcji notowane jest na giełdzie w Paryżu.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: