Jaka jest Twoja ulubiona roślina?

 

Tematem tegorocznej 27. edycji targów GrootGroenPlus było hasło ‘moja ulubiona roślina’. Wydarzenie odbyło  się w dn. 4-6 października w Zundert w Holandii. „Biznes Ogrodniczy” uczestniczył w tym wydarzeniu

 

Aż 305 wystawców, goście z 24 krajów świata, 15% więcej odwiedzających – takim bilansem zakończyła się 27. odsłona GrootGroenPlus.

Temat przewodni  GrootGroenPlus 2016 – „Moja ulubiona roślina!” – okazał się na tyle wielowątkowy, że organizatorzy zdecydowali się kontynuować go również podczas tegorocznej edycji.

Gospodarze chcieli przyciągnąć na targi przede wszystkim osoby młode. W tym celu posłużyli się przystępnym hasłem i interaktywnością, dodatkowo stworzono specjalną aplikację na smartfony, która na bieżąco informowała uczestników o poszczególnych wystawcach i ofercie.

GrootGroenPlus daje możliwość wyszukania najciekawszych, unikatowych wręcz propozycji, które stanowić mogą o przewadze konkurencyjnej. Tak jak w modzie, tak i w ogrodnictwie pojawia się i znika zapotrzebowanie na określone rośliny. Od kilku lat na wystawie widać, że obecnie serca miłośników zieleni zdobyły trawy i byliny, coraz bardziej promowane są także drzewa i krzewy owocowe.

Na targach widać było także jak dużą wagę należy przywiązywać  do estetyki etykiet, donic, opakowań roślin. Wystawcy prezentowali możliwości ekspozycji roślin, które wprost można przenieść do centrów ogrodniczych.

 

Najlepsza roślina targów

Buddleja alternifolia 'Pmoore12′ (UNIQUE) i bambus Fargesia murieliae ‘Elias’  zdobyły Złoty Medal podczas GrootGroenPlus 2017.

Buddleja alternifolia 'Pmoore12′ (UNIQUE) to  nowa, karłowa odmiana, która nadaje się do nasadzeń w wielu aranżacjach ogrodowych, nawet w ogrodach skalnych i donicach. Według sędziów  ma bardzo gęste gałęzie i bardzo zielone liście oraz piękne kwiaty.
Fargesia murieliae „Elias” nowy bambus, który  wyróżnia niewielki rozmiar i unikalny niski wzrost. „Elias” to łatwa roślina wymagająca niewielkiej pracy w ogrodzie. Jest odporna do – 25 stopni C.

Może być uprawiania w ogrodach, doniczkach i zieleni publicznej.
Podczas targów przyznano także jeden srebrny medal,  którym wyróżniono Barbulę klańdońską –  Caryopteris clandonensis 'Lissteph’ (STEPHI) –  roślina ma bardzo ładne różowe kwiaty, które stanowią duży kontrast do liści.

Dwa brązowe medale powędrowały do  – cyprysika –  Chamaecyparis lawsoniana „Twisted Ball”  i do ostrokrzewu – Ilex meserveae „Annys Krasnolud” (GENTLE).

Kolejna edycja targów odbędzie się w dniach od 3-5. 10. 2018 roku.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: