Królował bratek – Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze

Kolejny niezwykle udany weekend z Rodzinnymi Warsztatami Ogrodniczymi pod patronatem „Biznesu Ogrodniczego” i magazynu „Garden&Trends” za nami. W sobotę  – 19 marca akcja odbyła się  w Centrum Ogrodniczym Agrogobex w Słubicach,  w niedzielę – 20 marca  w  Centrum Ogrodniczym Żelazny w Gorzowie Wielkopolskim

Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze  to cykl weekendowych spotkań w centrach ogrodniczych, zorganizowany przez firmy Agrecol, Kronen  i Lamela przy wsparciu Witolda Czuksanowa. Event odbędzie się łącznie   w 27 miastach w Polsce. Każdy z warsztatów będzie miał swój temat przewodni.

Miniona niedziela należała do Króla Bratka i Centrum Ogrodniczego Żelazny w Gorzowie Wielkopolskim, w którym klienci zachęcani przez Witolda Czuksanowa, prowadzącego Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze typowali najpiękniejszego bratka. Centrum odwiedziły rzesze  klientów, którzy chętnie brali udział w zorganizowanych warsztatach, z zainteresowaniem  wysłuchiwali porad oraz zadawali mnóstwo pytań. 

 – Tego typu spotkania są bardzo ważne dla rozwoju ogrodnictwa. Pomagają nam wyróżnić się na tle konkurencji, zwłaszcza  marketów.  Dzięki tego typu akcjom możemy nie tylko zwiększyć sprzedaż, ale i zachęcić do robienia zakupów właśnie u nas.  Uważam, że na klienta się nie czeka, tylko do niego wychodzi z ciekawą propozycją. Niestandardowe formy zachęcania konsumentów do zakupów są dziś niezbędnym elementem promocji. Event Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze  pokazuje jak można w sposób aktywny i niestandardowy budować relacje z lokalną społecznością. Im więcej możliwości spędzania wolnego czasu zaproponuje  się klientom, tym częściej i z większym przekonaniem odwiedzać będą placówkę  – podsumowuje Grzegorz Pintal, właściciel Centrum Ogrodniczego w Gorzowie Wielkopolskim.

Tego typu inicjatywy wyznaczają nowe trendy, kierunki na rynku i dynamizują tempo jego rozwoju, stając się wiarygodnym zapleczem informacji dla hobbystów. – Mimo iż w Polsce rynek ogrodniczy rozwija się dynamicznie, nadal istnieje potrzeba promowania trendów ogrodniczych wśród konsumentów, dlatego zdecydowaliśmy się wspólnie stworzyć tego typu eventy. Cieszymy się ze wsparcia Witolda Czuksanowa, hobbyści poszukują bowiem wiarygodnych autorytetów wśród znanych osób –  mówi Jarosław Sieciński, kierownik sprzedaży krajowej Lasland.

Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze są doskonałą odpowiedzią na potrzeby klientów. – Chcemy wspólnie edukować kolejne pokolenie konsumentów. Klienci przez zabawę dowiadują się w jaki sposób prawidłowo sadzić i pielęgnować rośliny. Nasze działania są kolejnym sposobem komunikacji z miłośnikami ogrodnictwa – dodaje Łukasz Molski, Trade Marketing Manager w firmie Agrecol.
– Tego typu eventy są obecnie nieodzownym elementem efektywnej sprzedaży w sklepach i centrach ogrodniczych, a przede wszystkim wyróżniają centrum ogrodnicze. Promujemy w ten sposób markę, produkty i wspieramy sprzedażowo naszych klientów – mówi Iwona Jeż, specjalista ds. marketingu w firmie Lamela.

Pomysł Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych okazał się niezwykle trafiony, skuteczny i potrzebny. Event to doskonały sposób na budowanie trwałych relacji z klientami i wyróżnienie centrum ogrodniczego.  Spotkanie w Gorzowie Wielkopolskim było  doskonale zorganizowane, pełne zaangażowanie producentów i właścicieli placówki zagwarantowało sukces – podsumowuje Agnieszka Idziak, redaktor prowadzący „Biznesu Ogrodniczego”.

 Kalendarium najbliższych spotkań:
1 kwiecień 2016    piątek    Skrzynki k/ Kórnika   Szkółka Ogrody Kórnickie – 20 WIOSNA Z NAMI
2 kwiecień 2016    sobota    Luboń    Państwo STRĄCZKOWSCY – Wiosna na Balkonie i Ogrodzie
3 kwiecień 2016    niedziela Swarzędz OGRÓD MARZEŃ PAN BRYLAK    ZIOŁOWY OGRÓD
8 kwiecień 2016    piątek    Gliwice Centrum Ogrodnicze Florabit – WIOSNA NA BALKONIE
9 kwiecień 2016    sobota    Wieliczka Centrum Ogrodnicze Łuccy – ZIOŁA I HORTENSJE
15 kwiecień 2016    piątek    Łuków    Centrum Ogrodnicze Rosa – Wiosna na Balkonie i w Ogrodzie
16 kwiecień 2016    sobota    Lublin    Centrum Ogrodnicze PNOS – HORTICO – Wiosna na Balkonie i w Ogrodzie
17 kwiecień 2016    niedziela Lublin Centrum Ogrodnicze Green Point    – Witold Czuksanow radzi na Wiosnę”
22 kwiecień 2016    piątek    Warszawa Centrum Ogrodnicze PNOS – HORTICO – "PNOS w Ziołach"
24 kwiecień 2016    niedziela PIŁA Targi na wyspie z Centrum Ogrodnicze Primą – "Majówka z PRIMĄ    na wyspie"
29 kwiecień 2016    piątek    Wrocław Galeria Ogrodnicza Zielone Centrum Psary – "Majówka na balkonie i w ogrodzie"
 

REKLAMA
Targi Zieleń to życie