La FORET Solutions Plants

Jednym z głównych punktów programu wyjazdu prasowego przygotowanego przez organizatorów targów Salon du Végétal była wizyta w La FORET Solutions Plants. Ta założona w 1988 r. szkółka specjalizuje się w produkcji młodego materiału roślinnego i produkuje aż 2 tys. różnych gatunków i odmian. Na press tour zaproszono dziennikarzy z całej Europy, a „Biznes Ogrodniczy” reprezentował Jarosław Olewicz, wydawca magazynu

 

Tekst: Redakcja

 

W programie wyjazdu prasowego Salon du Végétal – targów, które odbyły się w tym roku w Nantes już po raz 34. – nie mogło zabraknąć wizyt w najważniejszych szkółkach regionu. Jedną z nich jest La FORET Solutions Plants, zlokalizowana na południu od Nantes. Szkółka specjalizuje się w rozmnażaniu młodych roślin, a specyficzny klimat, na który wpływa bliskość zarówno rzeki Loary, jak i Oceanu Atlantyckiego pozwala uprawiać szeroki zakres roślin: łącznie 2 tys. gatunków i odmian drzew, krzewów i bylin, w tym także bambusów, traw ozdobnych, krzewów róż i małych drzew owocowych.

Asortyment szkółki sprzedawany jest głównie do centrów ogrodniczych, architektów krajobrazu i firm zajmujących się zielenią miejską.

Szkółka oferuje sprawdzone odmiany, dopasowane do warunków klimatycznych, a wyjątkowy nacisk kładzie na walory dekoracyjne roślin. Jej znakiem rozpoznawczym jest także unikatowa oferta – to nie tylko klasyczna gama roślin, znanych od dawna i docenianych przez ogrodników, ale przede wszystkim własna hodowla i dobre kontakty z innymi producentami nowych odmian. Dzięki temu szkółka może proponować setki nowości każdego roku.

Do najbardziej znanych licencjonowanych odmian tej szkółki należą Photinia 'Carré Rouge’ i 'Red Select’, Agapanthus 'Bleu de Chine’, Abelia chinensis 'White Surprise’, Phillyrea angustifolia 'Pisto’ czy Viburnum tinus 'Quimper’.

Co roku promowane są także najbardziej atrakcyjne nowości, a dzięki przygotowywaniu także materiałów marketingowych ta francuska szkółka zapewnia swoim dystrybutorom wartość dodaną.

Jako jedna z pierwszych we Francji szkółka La FORET uzyskała certyfikat „Plante Bleue Haute Valeur Environnementale”, będący dowodem na zaangażowanie w odpowiedzialną, ekologiczną produkcję – ograniczanie odpadów i redukcję zużycia wody.

La FORET w liczbach to 4 ha upraw roślin matecznych, 8 ha upraw w pojemnikach, 5 ha upraw pod osłonami i aż 2,5 mln sadzonek produkowanych każdego roku. Bez wątpienia to jedna z najważniejszych francuskich szkółek.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: