Nowa inwestycja firmy Toraf

Firma Toraf oddała do użytku nowy budynek firmowy o powierzchni 800 m kw. Znajdzie się w nim miejsce na laboratorium do badania jakości nasion, nowoczesne zaplecze biurowo-socjalne i magazyn wysokiego składowania

Nowa inwestycja jest elementem strategii rozwoju firmy, pozwoli poszerzyć ofertę o nowy asortyment i umożliwi szybszą realizację zamówień.  Kolejnym krokiem będzie rozwój laboratorium, uzyskanie akredytacji i świadczenie usług na rzecz innych podmiotów. Nowoczesne zaplecze biurowo-socjalne i magazyn wysokiego składowania podniosą natomiast komfort pracy osób zatrudnionych w firmie.

W ofercie firmy Toraf na rok 2020 znajdziemy wiele ciekawych, nowych pozycji. To m.in. BiohumusECO – nawozy powstałe na bazie biohumusu, produktu dżdżownic kalifornijskich – naturalne, organiczne środki poprawiające właściwości podłoży; czy EKOVIT STARTER – zaprawa do nasion stworzona na bazie naturalnego biohumusu.
Nowością w ofercie są także kulki nasienne z biohumusem – Eko Bomba Ogrodnika. To mieszanka kwiatów polnych i ziół zamkniętych w łatwej do użycia kulce o średnicy około 3 cm wykonanej z biohumusu i glinki. Kulki dość łatwo rozpadają się pod wpływem wilgoci, a pożyteczne mikroorganizmy zawarte w biohumusie doskonale przyśpieszają kiełkowanie nasion, rozwój systemu korzeniowego, zwiększa się również odporność siewek na choroby i suszę.

Firma Toraf konsekwentnie wdraża także rozwiązania proekologiczne, m.in. poprzez wykorzystanie od produkcji opakowań grasspapieru – w przypadku tego surowca w procesie produkcji zużycie wody jest mniejsze nawet o 80%.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: