Nowe władze Związku Szkółkarzy Polskich

29 listopada 2018 r. w Warszawie odbyło się XXVIII Sprawozdawczo-Wyborcze Wale Zgromadzenie Członków Związku Szkółkarzy Polskich, podczas którego dokonano wyboru nowych władz stowarzyszenia.
Prezesem zarządu ZSzP na drugą kadencję został wybrany Wojciech Wróblewski. Zaangażowanie, wiedza i podejmowanie ambitnych wyzwań przez stowarzyszenie pod kierownictwem Wojciecha Wróblewskiego (m.in. przystąpienie do AIPH i działania na rzecz organizacji światowej wystawy ogrodniczej EXPO HORTICULTURAL w Łodzi w 2024) oraz pełne zaufanie członków zaowocowały jednogłośnym ponownym wyborem kandydata na stanowisko prezesa. Funkcję wiceprezesa będzie sprawował wybrany do zarządu po raz czwarty z rzędu (też jednogłośnie) dr Wiesław Szydło – znany w kraju i za granicą ekspert w zakresie produkcji szkółkarskiej i odmianoznawstwa, wykładowca, szkoleniowiec, doradca, autor i redaktor związkowych wydawnictw oraz publikacji. Nowi członkowie zarządu to
dr Katarzyna Radzis, Artur Maj oraz Krzysztof Mróz. Katarzyna Radzis pełniła w poprzedniej kadencji władz Związku funkcję członka komisji rewizyjnej ZSzP. Artur Maj obok działalności szkółkarskiej jest twórcą i właścicielem największej na świecie kolekcji rodzaju Miscanthus (kolekcji narodowej), z kolei Krzysztof Mróz jest właścicielem przedsiębiorstwa Park M realizującego najbardziej prestiżowe inwestycje w zieleń.
Do komisji rewizyjnej ZSzP weszli: Piotr Buła, Krystyna Homa-Kosakowska, Jakub Kurowski, Adam Ważyński i Krystyna Widaj.
Do sądu koleżeńskiego zostali wybrani: Jan Bigoszyński-Łazucki, Marek Majewski, Marcin Kryt, Grzegorz Kurowski i Joanna Szaniawska.
Związek Szkółkarzy Polskich liczy obecnie 222 członków ze 129 szkółek.
Kontakt zszp@zszp.pl

 

 

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: