Nowości na Plantarium 2016

Plantarium to wiodąca międzynarodowa impreza szkółkarska, podczas której w jednym miejscu można zobaczyć najwięcej nowości. W tym roku do konkursu nowości zostały zgłoszone, aż 24 rośliny!

 

Tegoroczna 34. edycja targów odbędzie się w dniach 24-27 sierpnia  w Boskoop-Hazerswoude w Holandii. W ubiegłym roku w Plantarium wzięło udział ponad 300 wystawców z ponad 15 krajów i powyżej 20 tys. odwiedzających.

Targi Plantarium zapewniają skuteczną, międzynarodową promocję przede wszystkim odmianom zgłoszonym do konkursu nowości roślinnych i nagrodzonych medalami. W tym roku do konkursu Najlepsza roślina 2016 zostało już zgłoszonych  aż 24  nowości. Poza tym tytułem, jury przyzna złote, srebrne i brązowe  medale dla najciekawszych odmian

 

Do konkursu zostały zgłoszone m.in.

Tawułka Astilbe arendsii 'Donna’

Astilbe arendsii 'Donna’ ma śnieżnobiałe, kuliste kwiaty z czerwonym łodygami. "Donna" to zdrowa odmiana, której kwiaty rosną bardzo obficie. Roślina osiąga wysokość do około 60 cm i kwitnie od czerwca do połowy lipca. Wyhodowana przez Hansa van der Meer z Nieuwe Wetering, który jest również odpowiedzialny za wdrażanie jej na rynek w połączeniu z Compass Plants B.V. od Hillegom.

 

Astilbe arendsii "Freya"

Astilbe arendsii "Freya" ma wyjątkowe, jasne-różowe wiechy i niezwykły kształt kwiata, który przypomina piramidę. Roślina jest energiczna i zdrowa, co daje dużą obfitość kwiatów. Kwitnie od czerwca do połowy lipca i osiąga wysokość około 50 cm.

Wyhodowana przez Hansa van der Meer z Nieuwe Wetering.

 

Astilbe 'Chocolate Cherry "(Mighty)

 

Astilbe 'Chocolate Cherry "(Mighty) jest znakomitym dodatkiem do serii Astilbe Mighty. Roślina posiada efektowne, duże aksamitno-czerwone kolce i czerwone pędy. Liście są w kolorze czekoladowo-czerwonym, zmieniającym się w ciemną zieleń, gdy roślina rozkwita. Kolor czekoladowo- czerwony powraca automatycznie po zakończeniu kwitnienia. Roślina osiąga wysokość około 100-110 cm, kwiaty w czerwcu / lipcu. Odmiana ta została wyhodowana przez Hansa van der Meer z Nieuwe Wetering.

 

Astilbe 'Whiteberry’

„Whiteberry ’ kwitnie obficie, ma śnieżnobiałe kolce i czerwone łodygi, które tworzą uderzający kontrast. Roślina osiąga wysokość około 25-30 cm. Jej struktura sprawia, że ​​doskonale nadaje się do uprawy w doniczkach. Kwitnie od czerwca do połowy lipca. Wyhodowany przez A. Verschoor Ogrodnictwa Import-Export B.V. z Haarlem.

 

Buddleja davidii 'Sophie’

Kwiaty mają wspaniały delikatny zapach, który przyciąga mnóstwo motyli. W donicy roślina osiągnie wysokość około 30 do 40 cm i szerokości aż do 50 cm. Gałęzie wiszą na zewnątrz, tworząc atrakcyjny klomb. W ogrodzie "Sophie" osiąga wysokość około 50 do 60 cm i szerokości od 60 do 80 cm. Liście są jasnozielone w lecie, zmieniając na jasnoszary jesienią. "Sophie" została wyhodowana przez Louisa Venhorst en Zn. B.V. z Mechelen. Zgłaszający Van Vliet.

 

Więcej opisów roślin dostępnych na stronie : http://plantarium.nl/

 

Buddleja 'Podaras 6′ (Flutterby Peace)

 

Buddleja 'Podaras 11′ (Flutterby Lavender)

 

Clematis 'Evipo079′ (Boulevard® NubiaTM)

 

Coprosma 'Inferno’

 

Cordyline 'Jive’

 

Cordyline 'Salsa’

 

Geranium cinereum 'Noortpur’ (Jolly Jewel Purple)

 

Geranium cinereum 'Noortnight’ (Jolly Jewel Night)

 

Geranium cinereum 'Noortimpred’ (Jolly Jewel Red)

 

Geranium cinereum 'Noortsal’ (Jolly Jewel Salmon)

 

Geranium cinereum 'Noortjjhpi’ (Jolly Jewel Hot Pink)

 

Geranium cinereum 'Noortjjsil’ (Jolly Jewel Silver)

 

Geranium 'Happy Buxton’

 

Geranium 'Neelkaya’ (KAYA)

 

Hebe 'High Voltage’

 

Hebe 'NGHEB10′ (Santa Monica)

 

Hebe 'Sunset Boulevard’

 

Hebe 'TULL16′ (Pink Passion)

 

Potentilla fruticosa 'Hachliss’ (Bellissima)

 

Potentilla fruticosa 'Hachdon’ (Bella Sol)

 

Mimulus aurantiacus 'Burst Orange’

 

Mimulus aurantiacus 'Burst Red’

 

Mimulus aurantiacus 'Burst White’

 

Mimulus aurantiacus 'Burst Yellow’

 

Senecio candicans 'Senaw’ (Angel Wings)

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: