Nowy gracz

Rynek nawozów zyskał kolejnego gracza. Firma Centrum Zieleni w sezonie 2016 wprowadza naturalny nawóz do bukszpanów – TOPBUXUS HEALTH-MIX

 

Tekst: Agnieszka Idziak

TOPBUXUS HEALTH-MIX to naturalny nawóz do bukszpanów. Nie zawiera sztucznych związków chemicznych, jest bezpieczny dla owadów, zwierząt i ludzi. Prosty w zastosowaniu oraz łatwy w użyciu. Zatrzymuje oraz likwiduje choroby grzybowe roślin, jest niezwykle skuteczny przy zastosowaniu w gruncie oraz uprawie w doniczkach. Regularne stosowanie nawozu wzmacnia bukszpany, które stają się odporne na choroby, takie jak cylindrocladium.

 

Specyfika produktu

Bukszpan jest specyficzną rośliną, która potrzebuje nawozu o dobrze dobranej ilości składników pokarmowych, m.in. siarki, magnezu, wapnia i potasu oraz NPK. – Po przeprowadzeniu wielu badań w niezależnych ośrodkach oraz w szkółkach roślin i firmach opiekujących się ogrodami, opracowana została idealna kompozycja nawozu – TOPBUXUS GROW, który zawiera wszystkie wymienione składniki w odpowiednich ilościach – informuje Małgorzata Huras, wiceprezes Centrum Zieleni. TOPBUXUS HEALTH-MIX można polecać klientom w dwóch przypadkach. Prewencyjnie, dzięki czemu uzyska świeże, soczyste, zielone, błyszczące, zdrowe liście i ochroni roślinę przed żółtymi krawędziami i matowieniem liści oraz chorobami grzybowymi, takim jak cylindrocladium. Wystarczy stosować preparat 3-5 razy w okresie wegetacji od marca do października. Ale co ważniejsze, TOPBUXUS HEALTH-MIX sprawdza się, kiedy niezbędna jest natychmiastowa pomoc dla zarażonych i chorych roślin oraz eliminacja chorób grzybowych. W normalnych warunkach jeden zabieg jest wystarczający. Klient powinien niezwłocznie zastosować preparat na wszystkich zdrowych roślinach. W razie potrzeby w późniejszym terminie należy profilaktycznie powtórzyć leczenie, aby w pełni cieszyć się pięknymi, zdrowymi roślinami.

 

Skuteczność potwierdzona

W 2014 r. DLV, organizacja będąca niezależnym partnerem doradczym i badawczym dla producentów roślin, wykonała eksperyment w sprawie zapobiegania i zwalczania Mold Boxwood – pleśni bukszpana i cylindrocladium Buxicola – grzybu bukszpana, prowadzonego na swoim stanowisku badawczym w Boskoop w Holandii. W tym badaniu, podczas równoległych testów, porównano środki chemiczne producentów preparatów tradycyjnych, opartych na sztucznych związkach chemicznych, a także alternatywne produkty, jak TOPBUXUS HEALTH-MIX . Preparaty biologiczne TOPBUXUS HEALTH-MIX zmniejszyły ilość wykonywanych zabiegów nawet o 30 %, a podczas tego testu wypadły zdecydowanie lepiej niż większość środków chemicznych. TOPBUXUS HEALTH-MIX został także zwycięzcą w prestiżowym holenderskim konkursie ogrodniczym „Sanoma Tuin Award 2012”. Nagrody są przyznawane przez środowisko zawodowe oraz klientów indywidualnych dla specjalistów branży ogrodniczej. TOPBUXUS HEALTH-MIX zdobył pierwszą nagrodę przyznaną przez jury oraz nagrodę publiczności.

 

Jeśli jesteś zainteresowany tym produktem, skontaktuj się! info@centrumzieleni.eu

  • nie stosować powyżej 25°C
  • należy używać tylko wcześnie rano lub wieczorem, podczas ciepłej, słonecznej pogody
  • może być stosowany podczas wilgotnej pogody, ale najlepiej stosuje się na suche rośliny
  • rośliny mocno zakażone z mnóstwem brązowych plam i zrzucające liście: zalecamy, aby najpierw usunąć martwe liście z roślin, a następnie zastosować TOPBUXUS HEALTH-MIX, który będzie pobudzał je do szybkiej odbudowy części zielonych
REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: