Nowy sezon z AL-KO

Produkty akumulatorowe, co widać po stale rosnących wynikach sprzedaży, to przyszłość, która nadchodzi. Trendem, którego nie można lekceważyć jest ogólnie mówiąc połączenie produktów z Internetem i możliwość efektywnego korzystania z nich. Dlatego AL-KO proponuje nowatorskie na rynku rozwiązanie – innowacyjną aplikację AL-KO in Touch – mówił Marcin Liszyński, prezes zarządu AL-KO Kober Sp. z o.o. podczas spotkania z partnerami biznesowymi, które odbyło się 12-13 września w hotelu Campoverde w Łodzi. „Biznes Ogrodniczy” uczestniczył w wydarzeniu

Tekst: Agnieszka Idziak

Podczas spotkania firma AL-KO przedstawiła nowości na sezon 2017/2018 oraz warunku współpracy handlowej, ale także opowiedziała o najważniejszych trendach i kierunku, w jakim zmierza rynek sprzętu zmechanizowanego.

Przede wszystkim warto rozwijać ofertę produktów akumulatorowych, to przyszłość, która nadchodzi, co widać po stale rosnących wynikach sprzedaży. Na rosnącą popularność tego sprzętu wpływa wydłużający się czas pracy tych urządzeń i wyczuwalna coraz lżejsza waga oraz łatwa obsługa. W ofercie AL-KO będą dostępne 3 linie urządzeń akumulatorowych: Easy Flex, dla użytkowników zaczynających przygodę z urządzeniami akumulatorowymi. W tej serii znajdują się: kosiarka, nożyce do żywopłotu, podkrzesywarka oraz dmuchawa. Akumulator jest kompatybilny z wszystkimi urządzeniami. Kolejna grupą urządzeń wprowadzoną do oferty w 2015 r., jest Power Flex. W nowym sezonie do tej grupy dołączą: podkaszarka, nożyce do żywopłotu, kosa, pilarka i urządzenie wielofunkcyjne. Urządzenia – zwłaszcza pilarka i nożyce – są lekkie i wygodne w użytkowaniu. Z kolei Energy Flex to linia urządzeń, która w 2018 zostanie poszerzona o: wertykulator do ogrodów o małej powierzchni oraz odśnieżarkę do ogrodu o powierzchni 200 m².

 

Cyfrowa moc

Ważnym tematem podejmowanym podczas spotkania było zwrócenie uwagi na cyfrową przyszłość. – Trendem, którego nie można lekceważyć, jest ogólnie mówiąc połączenie produktów z Internetem i możliwość efektywnego korzystania z nich. AL-KO wprowadza zupełnie nową aplikację AL-KO in Touch – mówił Marcin Liszyński, prezes zarządu AL-KO Kober Sp. z o.o. Wielu producentów proponuje roboty czy kosiarki sterowane za pomocą aplikacji, ale bezpośrednio przez Bloototh lub smartfon, AL-KO natomiast otwiera się na całą sieć, cały świat. Dzięki nowej aplikacji będzie można sterować różnymi urządzeniami w domu i ogrodzie. Wyobraźmy sobie sytuację, że wracając samochodem do domu, kamera nad podjazdem rozpoznaje numer rejestracyjny samochodu i automatycznie otwiera się brama garażowa, załącza w domu ogrzewanie i włącza światło. Świat zmierza w kierunku upraszczania i łączenia systemów. AL-KO in Touch pozwala na połączenie różnych urządzeń różnych marek, które posiadają połączenie z Internetem. Wszystko można obsługiwać z poziomu smartfona.

Spalinowa siła

Oferta sprzętu zmechanizowanego nie istnieje bez kosiarek spalinowych. Jednak ważne jest, aby były przyjazne użytkownikowi i środowisku. Coraz więcej kosiarek spalinowych z oferty AL-KO spełnia normy Euro5, które definitywnie zaczną obowiązywać w 2019 r. Jednocześnie Marcin Liszyński podkreślił, że w tej chwili europejski rynek musi stawić czoła ogromnemu napływowi taniego chińskiego sprzętu spalinowego. Można to zrobić oferując sprzęt wysokiej jakości.

 

Świat robotów

Od 2010 r. zauważalny jest wzrost sprzedaży robokosiarek. W 2017 w Europie sprzedano ich aż 450 tys., a w Polsce około 2,5 tys. Obecnie stanowią 1/4 sprzedawanego w Niemczech sprzętu w sieci dealerskiej. Jednocześnie trzeba je dostosowywać do potrzeb użytkowników i coraz mniejszych ogrodów. Jeszcze kilkanaście lat temu statystyczna powierzchnia ogrodu wynosiła więcej niż 500 m², obecnie aż 60% ogrodów jest mniejszych. AL-KO zaproponuje 2 nowe modele robokosiarek do ogrodów o powierzchni do 500 m². Nowe roboty to całkowicie nowa konstrukcja, nowy design i nowe funkcje oraz najprostsza na rynku instalacja. Zmodernizowana została także stacja bazowa. Nowością jest to, że akumulator znajduje się na zewnątrz urządzenia, co ułatwi prace serwisowe.

Aż 30 lat traktorów

Od 30 lat w AL-KO produkowane są traktory, przez cały ten czas firma zbierała informacje zwrotne od użytkowników. Wszystkie doświadczenia i potrzeby klientów zostały zawarte w nowym traktorze Comfort, który wejdzie na rynek w sezonie 2018. Nowy design, poprawiona ergonomia, prosta obsługa i najmocniejsza na rynku rama – to tylko część atutów nowego modelu Urządzenie ma napęd hydrostatyczny. Agregat koszący w ciągu 3 minut można zdemontować bez pomocy narzędzi, co ułatwi serwisowanie. Z okazji jubileuszu 30-lecia produkcji traktorów AL-KO polski oddział przygotował promocje na nadchodzący sezon.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: