Oczka wodne na fali

Krajowy program wspierania małej retencji ma być realizowany również w tym roku. Dzięki otrzymanym dotacjom powstaną tysiące kolejnych oczek wodnych, a to przełoży się na wzrost sprzedaży dedykowanych do nich produktów. Jako producenta pomp, filtrów, sterylizatorów UV-C, lamp i innych akcesoriów stawowych niezmiernie nas to cieszy – mówi Sebastian Dudek, kierownik marki Aquael w firmie Aquael

Czy popyt na asortyment POND utrzymuje się na stałym poziomie?
W ciągu ostatnich kilku lat sprzedaż asortymentu do oczek wodnych utrzymywała się w Polsce na stabilnym poziomie z niewielką tendencją wzrostową. Sytuacja zmieniła się w ubiegłym sezonie za sprawą rządowego programu wspierania małej retencji. Każdy posiadacz działki lub ogrodu mógł wystąpić z wnioskiem o dotację na założenie oczka wodnego. Bardzo wiele osób skorzystało z tej możliwości. Miało to wyraźne przełożenie na wzrosty sprzedaży, zwłaszcza wśród pomp stawowych oraz filtrów. Największą popularnością cieszyły się modele dedykowane dla małych i średnich oczek wodnych (do 10-12 m sześc. pojemności), co łatwo wytłumaczyć faktem, że wspomniane wsparcie finansowe pozwalało na założenie dobrze wyposażonego stawu mniej więcej takiej wielkości.

Na co konsumenci zwracali szczególną uwagę w minionym sezonie?
Szczególnie dużym zainteresowaniem klientów cieszyły się innowacyjne, energooszczędne pompy stawowe AQUAJET PFN ECO, które zużywają nawet 60% energii mniej w porównaniu z poprzednią generacją pomp PFN, przy zachowaniu doskonałych parametrów użytkowych, takich jak wydajność i wysokość podnoszenia wody. Dzięki temu są idealne do tworzenia efektów rozprysku wody oraz napędu filtrów i kaskad w oczkach wodnych. Nowością w ofercie AQUAEL jest pompa AQUAJET PFN ECO 25000, która potrafi przepompować nawet 24 tys. l wody na godzinę i podnieść ją na wysokość nawet 680 cm zużywając przy tym zaledwie 260 W energii.
Użytkownicy pomp PFN ECO doceniają mniejsze zużycie energii troszcząc się nie tylko o własną kieszeń, ale i o środowisko naturalne. Urządzenia te doskonale wpisują się zatem w program wspierania małej retencji – nie tylko pomagają zachować jak najwięcej cennej wody, ale są również ekologiczne, bo mniejsze zużycie energii to mniej zanieczyszczeń i dwutlenku węgla w atmosferze. Takich produktów w ofercie stawowej AQUAEL jest zresztą więcej. Wystarczy wymienić ledową lampę WATERLIGHT LED która zużywa zaledwie 5 W energii, a daje ilość światła taką, jak tradycyjny 50-watowy reflektor. Lampa ta może pracować zarówno nad, jak i pod wodą, posiada cztery filtry barwne, zaś jej kolorowe światło upiększy otoczenie każdego oczka wodnego. Wśród proekologicznych innowacji AQUAEL wyróżnia się też nowoczesna, inteligentna grzałka stawowa WINTERHOT PRO. Dzięki zainstalowanemu precyzyjnemu termostatowi monitorującemu temperaturę powietrza nad wodą zużywa nawet do 85% energii elektrycznej mniej niż tradycyjne urządzenia tego typu!

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: