Trawnik w centrum uwagi

O rosnącym znaczeniu nawozów do trawników świadczy choćby ich obecność w naszych kampaniach telewizyjnych – zarówno w tradycyjnych billboardach sponsorskich, jak i w lokowaniach produktów w programach ogrodniczych – np. w „Polowaniu na Ogród” w grupie TVN Media (HGTV i TVN) – mówi Dawid Kosakiewicz, dyrektor marketingu w firmie Agrecol

Jakie nawozy do trawników z oferty firmy AGRECOL cieszą się największą popularnością?
Trawnik wymaga uwagi praktycznie przez cały rok. Wiosną przystępujemy do jego regeneracji i wykonujemy zabiegi mechaniczne. Latem pilnujemy prawidłowej pielęgnacji, a jesienią przygotowujemy trawnik do zimy. Stąd też portfolio nawozów AGRECOL do trawników od lat jest bardzo szerokie. W zależności od profilu i potrzeb klienta różne kategorie nawozów są bardziej pożądane. Nawozy wieloskładnikowe, do zakładania i regeneracji, szybki efekt dywanowy, na chwasty, na mech, długodziałające, jesienne – każdy z tych segmentów z sezonu na sezon rośnie, bo też świadomość i oczekiwania klientów są coraz większe i konkretne. Z pewnością kategoria nawozów granulowanych do stosowania posypowego jest bardzo rozbudowana i ciesząca się dużym powodzeniem, ale również seria nawozów hortifoska z kompletem makro- i mikroskładników, o wysokiej koncentracji, jest ważnym elementem naszej oferty.

Jakie znaczenie w całym wolumenie sprzedaży nawozów do trawników mają nawozy organiczne?
Rozwiązania bliższe naturze zyskują na znaczeniu nie tylko w tej konkretnej kategorii, zwłaszcza wśród wymagających i świadomych konsumentów, a taki jest profil naszego klienta. Taka seria nawozów produkowana jest wyłącznie z surowców pochodzenia naturalnego, a co najważniejsze dla klienta, nawozy te posiadają pełnowartościowy skład. Przykładem takiego produktu jest organiczny nawóz do trawników ograniczający mech – preparat pochodzenia naturalnego, na bazie wyciągów roślinnych. Jest on niezwykle wydajny – 1 litr wystarczy na ok. 125 m kw. trawnika, można go stosować od lutego do października, a już w ciągu 24 h wnika w plechę mchu. Widać, że „naturalnie” możnie oznaczać także „bardzo skutecznie”.

Na rynku pojawia się coraz więcej nawozów ograniczających występowanie mchu. Czy efekty działania tego trendu widać w strukturze sprzedaży?
Rzeczywiście, w przypadku nawozów do trawników i innych produktów na mech tendencja jest wzrostowa. Wystarczy wymienić choćby najnowsze produkty AGRECOL z ostatnich sezonów czy z bieżącego roku: organiczny nawóz do trawników ograniczający mech, o którym już mówiliśmy, Randacol Total Natural – gotowy do użycia preparat bez glifosatu, szczególnie użyteczny na ścieżkach i różnego typu podjazdach, Randacol 680EC – również bez glifosatu i w bardzo bogatej opcji gramatury od 25 ml do 1 l, czy też granulowany nawóz do trawników na mech – skoncentrowany, zawiera aż 7% żelaza. To pozycje, o których nie możemy zapomnieć przy konstruowaniu półki sprzedażowej i strategii marketingowej.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: