Ogrodnictwo bez ogrodu

Tegoroczne targi spoga+gafa odwiedziło 40 tys. zwiedzających ze 124 krajów. Większość, bo aż 86% z 2281 wystawców stanowiły firmy spoza Niemiec, reprezentujące łącznie 67 krajów. Trudno o lepszy dowód na międzynarodowy charakter imprezy, od lat jednej z najważniejszych na globalnym rynku ogrodniczym  

W tym roku tematem największych światowych targów ogrodniczych był City Gardening – trend tłumaczony przez organizatorów jako „ogrodnictwo bez ogrodu”, m.in. dlatego w ofercie wystawców pojawiło się wiele propozycji maksymalnie wykorzystujących potencjał nawet niewielkiej powierzchni: wielofunkcyjne meble, inteligentne rozwiązania irygacyjne, a także meble na tarasy i balkony nie ustępujące designem meblom do wnętrz, a nawet dywany zewnętrzne. Ogrodowa trampolina przekształcona w strefę wypoczynku? Jak najbardziej! Głównym trendem kolorystycznym w aranżacjach zewnętrznych na sezon 2019/2020 był natomiast żółty, doskonale komponujący się z zielenią, ale też dobrze kontrastujący z roślinnością.

Targi spoga+gafa to także miejsce prezentacji innowacyjnych rozwiązań handlowych, które można było zobaczyć m.in. na 5 Green Solution Islands, obrazujących nowoczesne rozwiązania POS. Z efektów handlowych zadowolona była także większość wystawców. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z targów spoga+gafa 2019. Otrzymaliśmy bardzo pozytywne opinie od ponad 200 naszych największych międzynarodowych klientów – mówi John W. Herbert, sekretarz generalny Europejskiego Stowarzyszenia Handlu Detalicznego DIY. – Jakość i design prezentowanych produktów stały na bardzo wysokim poziomie, a branżowe trendy, takie jak City Gardening, zostały zaprezentowane w innowacyjny i kreatywny sposób. Po raz kolejny targi spoga+gafa potwierdziły swoją pozycję wiodących międzynarodowych targów ogrodniczych – dodaje.

Znamy już także termin kolejnej edycji wydarzenia. Targi spoga+gafa 2020 odbędą się w dniach 6-8 września. – W 2020 r. cała branża może oczekiwać nowego kluczowego tematu. Hasłem targów spoga+gafa 2020 będą Sustainable Gardens – zapowiada Catja Caspary, wiceprezes ds. zarządzania targami.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: