Przełomowy rok dla Vilmorin Garden, firmy społecznie odpowiedzialnej

W Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie 30 marca odbyło się ogłoszenie jubileuszowego 15 raportu CSR, opracowywanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Raport jest przeglądem aktywności firm, które zgłosiły swoje działania w zakresie CSR oraz podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w danym roku w Polsce. Działania firmy Vilmorin Garden jako jedynej z branży ogrodniczej znalazły się w publikacji
 
Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” stanowi największy w Polsce przegląd działań biznesu społecznie odpowiedzialnego w danym roku. 15, jubileuszowa edycja zawiera opisy praktyk 180 firm, które swoje działania realizowały w 2016 roku. W porównaniu z rokiem 2015 liczba ta wzrosła o około jedną czwartą. Nigdy wcześniej tak wiele firm nie zgłosiło swoich działań CSR do publikacji.
 
– Po raz pierwszy Vilmorin Garden miał przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu – mówi Violetta Ratajczak, dyrektor CEE Vilmorin Garden. W tym roku raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” po raz pierwszy połączony został z globalnymi 17 Celami Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals – SDG), ustanowionymi przez ONZ w 2015 roku. Obok tradycyjnego zakwalifikowania do danego obszaru normy ISO 26000 praktykom w raporcie zostały przyporządkowane również realizowane przez nie cele SDG.  –  Firma Vilmorin Garden jako jedyna z branży ogrodniczej znalazła się w raporcie, naszym celem jest punkt 3 raportu – zapewnienie wszystkim ludziom w każdym wieku zdrowe życie oraz promowanie dobrobytu – dodaje Violetta Ratajczak. 

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: