Pszczyna zainspirowała

Szkółkarze regionu południowego znaleźli doskonały sposób na inspirowanie klientów. Od 4 lat organizują niezwykłe wydarzenie Ogrody Daisy, które w tym roku przyciągnęło w dniach 20-22 maja do Pszczyny rzesze miłośników zieleni

Ogrody Daisy to wydarzenie organizowane przez Urząd Miejski w Pszczynie i Agencję Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej we współpracy z najlepszymi gospodarstwami szkółkarskimi z południowej Polski oraz pod patronatem Związku Szkółkarzy Polskich. Pierwsza odsłona Ogrodów Daisy powstała w 2013 roku i zakończyła się dużym sukcesem zyskując rzesze fanów. Swoją nazwę wydarzenie zawdzięcza ikonie miasta i jego najsłynniejszej mieszkance, angielskiej arystokratce Marii Teresie Oliwii Cornwallis – West, zwanej Księżną Daisy. Ogrody Daisy są częścią 3-dniowego wydarzenia DAISY DAYS, które pod jedną marką łączą różne formy aktywności artystyczno-edukacyjnej mające związek z osobą księżnej, jej działalnością i ulubionymi zajęciami.

Aż 10 tys. roślin na pszczyńskim rynku, ponad 15 tys. zwiedzających – to tegoroczna edycja  w liczbach. Ale w tej wystawie nie one są najważniejsze, a inspiracja klientów. Impreza pokazuje miłośnikom zieleni, jak mogą zaaranżować własną przestrzeń wypoczynku. To doskonała okazja do zaprezentowania potencjału szkółek z południa Polski oraz promocji roślin wśród konsumentów.

Wspaniałe ogrody pokazowe zbudowane na terenie rynku i pszczyńskiej starówki, szereg wydarzeń edukacyjnych – m.in. pokazy, wykłady, szkolenia, gry oraz zabawy dla dzieci i dorosłych, konkursy z nagrodami i kiermasz ogrodniczy przyciągnęły do Pszczyny tłumy. Ogrody Daisy mają pomóc detalistom w sprzedaży roślin, pełni funkcję promocyjną i cel swój spełnia.

– Rynek w Pszczynie na 3 dni zamienia się w niezwykle malowniczy, pachnący ogród. Wystawa jest inspiracją dla klientów, ma im pokazać pewne możliwości, cieszymy się, że tak wspaniale się przyjęła i każdego roku odwiedza nas aż tylu klientów – podkreśla Dorota Tomszak, właścicielka Szkółki Krzewów Ozdobnych Tomszak.

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: